banner434

İzzet Renay Onur Kimdir, Nerelidir?

“Farkındalık Seminerleri” düzenleyen Gönüllü Okulu, bireylerin farkındalıklarını hayata geçirebilmek için çalışmalar yapan İzzet Renay Onur Kimdir, Nerelidir?

Kapsam 16.03.2022, 16:03 16.03.2022, 16:25
İzzet Renay Onur Kimdir, Nerelidir?

“Farkındalık Seminerleri” düzenleyen bireylerin farkındalıklarını hayata geçirebilmek için hem bireysel hem de sosyal açıdan güçlendirilmelerine yönelik çalışmalar yapan İzzet Renay Onur kimdir, kaç yaşında ve nerelidir?

İzzet Renay Onur kimdir,

1973 doğumlu olan İzzet Renay Onur, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme yüksek lisansını tamamlayan Onur, aynı zamanda bir ultra-maraton koşucusudur. Öğrencilik yıllarında Mekteb-i Mülkiye Spor Kulübü’nde yüzme ve sutopu takımlarında yer alan İzzet Renay Onur, kariyerinin 18 yıllık bölümünde; Finans sektörü başta olmak üzere çeşitli sektörlerde 100'den fazla projenin değerlendirmesinde yönetici, Türkiye’nin önde gelen yatırım şirketlerinde İcra ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı ve MV Holding İş Geliştirme ve Yatırımlar Direktörü olarak çalıştı.

Profesyonel kariyerinin yanı sıra Türkiye’nin en iyi üç yardımseverlik koşucusundan birisi olan Onur,  spor aracılığıyla sivil toplum kuruluşlarına (STK) kaynak sağlamayı ve güçlendirmeyi hedefledi. Türkiye’de yardımseverlik koşusunu başlatan ve Türkiye’nin en büyük spor ve gönüllülük platformu olan Adım Adım’ın kurucularından birisi olan Onur, bu girişimi sayesinde 2006-2017 yılları arasında sadece adımları ile 1.000’i aşkın kişinin 400.000 TL bağış yapmasına vesile oldu. Sivil toplum kuruluşlarının; şeffaflık düzeylerini güçlendirmek amacı ile kurulan Açık Açık Derneği’nin kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Onur, Adım Adım projesi ile Türkiye’de spor aracılığı ile bireysel bağışçılığı geliştiren özgün bir model yaratttı Renay Onur, dünyada bugüne kadar 3.500 kişinin kabul edildiği küresel sosyal girişimcilik ağı Ashoka tarafından Ashoka Fellow olarak seçildi.

2019 yılı Ağustos ayında Spor İstanbul Genel Müdürlük görevine getirilen Onur; girişimcilik, inovasyon, gönüllülük, empati-liderlik konularında çeşitli platformlarda seminerler vermektedir. Dale Carnegie’nin “Satış ve Kişisel Gelişim” konusunda eğitim veren eğitimcilerinden olan İ. Renay Onur aynı zamanda Greenpeace Yönetim Kurulu üyesi ve TEGV Mütevelli Heyeti Üyesidir.

Mevcut görevi ile Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Üyeliği’ni eş zamanlı yürüten İzzet Renay Onur evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)