Karataş, Bu yolun sonu Turan'a çıkar

Azerbaycan Karabağ zaferi, Bakü’de düzenlenen bir törenle kutlandığını belirten Orhan Karataş, "Türk’ün birliğinin ne anlama geldiğini bütün dünya Karabağ’da zaten bizzat görmüş, şahitlik etmiş ve anlamıştı." dedi.

Kapsam 12.12.2020, 00:02 12.12.2020, 00:34
Karataş, Bu yolun sonu Turan'a çıkar

Yazar Orhan Karataş, Karabağ Zaferinin muhteşem bir törenle Bakü'de kutlandığını belirterek, "Türk’ün birliğinin ne anlama geldiğini bütün dünya Karabağ’da zaten bizzat görmüş, şahitlik etmiş ve anlamıştı." dedi.

Bizim Kızılelma’mız Turan ülküsüdür.

Bakü’deki töreni ekrandan büyük bir coşkuyla, gururla, onurla ve heyecanla izlediklerini, yapılan konuşmaları, verilen mesajları bütün dünyanın dikkatle takip ettiğini, Geçit törenlerindeki Türk askerinin heybeti ve şanı dosta güven verirken, düşmanın uykularını kaçırdığını belirten Türkgün yazarı Orhan Karataş yazısında, "Bakü’de Karabağ zaferi kutlamaları, aynı zamanda Kızılelma’ya ulaşmanın da tarihi bir adımını oluşturmaktadır. Bizim Kızılelma’mız Turan ülküsüdür.

Türkiye ve Azerbaycan el ele verdi

Bu ülkü, Türk’ün birliğini sağlamak ve dünyanın süper gücü olmaktır. Dünyanın huzurunun, hakkın ve adaletin yerini bulmasının yolu buradan geçmektedir. Türk demek adalet demektir, huzur demektir, refah demektir. Türk’ün olduğu yerde ihanet olmaz, kalleşliğe izin verilmez, kahpelere göz yumulmaz. Sömürenlere müsaade edilmez, hainlere hayat hakkı tanınmaz. İşte bunun son örneği Karabağ’dır. İki kardeş Türkiye ve Azerbaycan el ele verdi, 30 yıllık bir işgali, dünyanın gözleri önünde işlenen cinayetleri, soykırımı, haksızlığı, hukuksuzluğu tepelerine vura vura bitirdi. Ermenistan’ın bu zulmü yaparken dayandığı, güvendiği, yardım beklediği, müdahale etmesini istediği hiçbir yer, hiçbir güç işe yaramadı. Türk’ün azmi, birliği, kardeşliği, dirayeti ve kahramanlığı önüne geleni ezdi geçti." dedi.

 İHA ve SİHA’larmız bütün dünyanın feleğini şaşırtmıştır

Bu daha bir başlangıç olduğunu belirten Karataş, Doğru yoldayız, haklıyız ve kararlıyız. Kimseye eyvallahımız yok. İhtiyacımız olanı kendimiz üretiyoruz, hem de en iyisiyle, en moderni ve en güçlüsüyle. İHA ve SİHA’larmız bütün dünyanın feleğini şaşırtmıştır. (...) Daha iyisini, daha gelişmişini yapmak, savaş uçağı dâhil ihtiyacımız olan her şeyi kimseye minnet etmeden kendi imkânlarımızla hayata geçirmek zorundayız. Azerbaycan’ımız bizimle beraberdir. Bu kardeşlik artık sahaya inmiş ve dünyada yeni bir denge unsuru olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanı’nın dediği gibi sırt sırta vererek başarıdan başarıya koşacağız. Her türlü haksızlığın, hukuksuzluğun, terörün, kalleşliğin, ihanetin ve zorbalığın önüne geçip, Turan ülküsüne doğru daha hızlı şekilde ilerleyeceğiz." diye yezdı.Yazının tamamını okumak için...

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
17°
açık