Alexa

Keskin; Türkmenler Kadar Türkiye İçin de Önemlidir

Türk Kızılayı Samsun Şubesi Eski Başkanı Mustafa Keskin; "Türkmenlere karşı yürütülen etnik temizliğin bütün hızıyla devam ettiğini belirtti."

Keskin; Türkmenler Kadar Türkiye İçin de Önemlidir
banner327
Samsun 25. Dönem Samsun MHP Milletvekili adayı Mustafa Keskin; Türkmenlere karşı yürütülen etnik temizliğin bütün hızıyla devam ettiğini belirtti.

CEBRİ KAYIPLAR GÖRMEZDEN GELİNMİŞTİR

Paylaşım platformu Facebook üzerinden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayan Keskin; Türkmenlerin yıllardır maruz kaldığı etnik temizlik ve saldırıların bir an önce bitmesini istediğini belirterek; “Türkmenlerin onlarca yıldır maruz kaldığı; kültür birikimlerini, kimliklerini eriterek yok etme, ayırımcılık, zorunlu göç, yargısız idam ve irade dışı cebri kayıplar görmezden gelinmiştir. Binlerce şehidi, tutuklusu ve sürgünü olan bir asırlık dava anlaşılamamıştır.” dedi.

MUHTEMEL SENARYOLAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİDİR

Türkmeneli'nde Türkmenlere karşı yürütülen etnik temizlik bütün gücüyle devam ettiğini belirten Keskin; “ Bölgede Türkmen varlığının korunması ve geliştirilmesi yönünde açık seçik, kararlı bir politika ortaya konulmamıştır. Bölge ile ilgili bugüne kadar konuşulan ve tartışılan muhtemel senaryoların gözden geçirilmesinde yarar vardır. Halihazırda konuşulan senaryolarda maalesef Türkmenlere yer yoktur. Bununda başlıca sebebi bölge ve Irak ile ilgili bir Türk Senaryosunun (Plan ve Projesinin) olmamasıdır.” diye belirtti.

HAZIRLIKLI OLMADIĞIMIZ ORTAYA ÇIKTI

Mustafa Keskin; Her bunalım, savaş döneminde Irak Türkleri (Türkmenler) gündeme geldiğini, bunalımın geçmesinden sonra da unutulduğuna dikkat çekerek: “Bugün yaşanan savaş ve bunalım esnasında Türkiye'nin muhtemel senaryolar karşısında hazırlıklı olmadığı ortaya çıkmıştır. Türkiye bölge ile ilgili açık seçik, planlı programlı ve kararlı bir politika tespit edememiştir. Bölgede Türkmen varlığının devam etmesi Türkmenler kadar Türkiye içinde hayati önem taşımaktadır.” dedi.

Derhal harekete geçilerek, Kerkük merkezli korunan bir Türkmen Güvenlik Bölgesi ihdas  edilmesi gerektiğini ifade eden Keskin; Türk'e Türk dost olursa, el de bir gün dost olur.Dilde, Fikirde, İşte Birlik Yolu bütün Türk dünyasının yolu olmalıdır.” Dedi.
     
 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 18:58
YORUM EKLE