Alexa

Koray Aydın, Şehit Mustafa Pehlivanoğlu'nu Andı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, 12 Eylül darbe döneminde 22 yaşında idam edilen Ülkücü şehit Mustafa Pehlivanoğlu için ölüm yıl dönümünde mesaj yayınladı. 

Koray Aydın, Şehit Mustafa Pehlivanoğlu'nu Andı

Ülkücü şehit Mustafa Pehlivanoğlu için Sosyal medya hesabından ölüm yıl dönümü mesajı yayımlayan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın,

 "Mustafa'lar ölür Allah davası ölmez. Milliyetçilik yaşar. Zafer her zaman Allah'a inananlarındır." Şehadetinin yıldönümünde Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu'nu rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu şad mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

Mustafa PEHLİVANOĞLU, 12 Eylül darbe döneminde tutuklanmış 7 Ekim 1980 tarihinde idam edilmiştir. Pehlivanoğlu, 12 Eylül Darbesi'nden sonra idam edilen ilk ülkücü idi.


Mustafa Pehlivanoğlu'nun idamından önce anne ve babasına yazdığı mektup şöyle: 

''Sevgili anneciğim ve babacığım, sizler beni bu yasa kadar büyüttünüz ve yetiştirdiniz. Benim sizlere karşı islemiş olduğum hataları ve suçlarımı affedin. Hakkınızı helal edin. Ben sizlerin bir evladınız olarak, bugüne kadar Cenab-ı Hakk'ın ve Onun Resulünün, Yüce Peygamberimizin yolundan ayrılmadım. Alın yazımız böyle yazılmış. Kader ne ise onu çekeceğiz. Ben de kardeşim Haydar gibi bir an önce Allah'ın huzuruna çıkacağım. Eğer benim günahım varsa Cenab-ı Allah'ın huzurunda çekmeye hazırım. Yok, bir yanlışlık sonucu ölümüme karar verenler, idam edenler Allah'tan bulsunlar. Şunu hiç bir zaman unutmasınlar ki, Mustafa'lar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakındır. Zafer her zaman Allah'a inananlarındır.

Bunun için hiç üzülmeyin. Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır. Sizden ricam ağlamayın. Anne, sizlerle helalleşmek isterdim, fakat olmadı. Hakkım varsa, hepinize helal olsun, siz de helal edin. Son olarak, abime, yengeme, yiğenime, bacıma selam eder, haklarını helal etmelerini dilerim. Nişanlıma da selam eder, Cenab-ı Allah'ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim.

Oğlunuz Mustafa"

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325