Koronavirüs Fobisini Kitap Okuyarak Yenin!

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüse karşı alınacak tedbirler kapsamında ciddi anlamda uyarılar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Samsun Yazarlar Derneği Başkanı da uyarıda bulunarak; korona virüs fobisi kitap okuyarak yenilebileceğini söyledi.

Kapsam 25.03.2020, 01:24 25.03.2020, 01:45
Koronavirüs Fobisini Kitap Okuyarak Yenin!

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, coronavirüs fobisinden kitap okuyarak kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi. Seven; "Bu fobi büyük bir tehlikedir. Bundan kurtulabilmenin yolu okumaktan geçer. İnsanları rehabilite edecek şeylerin başında kitap gelmektedir." dedi.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüse karşı alınacak tedbirler kapsamında evde kalarak dışarı çıkmama konusunda ciddi uyarılar yapıldığına dikkat çeken Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, Koronavirüs korkusuna karşı yaptığı açıklamada, belli bir süre evde kalırken bu zamanın verimli geçmesini sağlamakta elimizde olduğunu belirterek şunları söyledi:

KORONAVİRÜS FOBİSİNİ KİTAP OKUYARAK YENEBİLİRSİNİZ.

Dünyamız içerisinde yaşadığı yüzyılda ciddi bir tehlike ile karşı karşıya bulunuyor. Bulaşıcı olması sebebiyle canlı hayatını tehdit eden Koronavirüse karşı gerekli tedbirleri almak gerekiyor. Bu tedbirlerin başında evde kalmak geliyor. Hastalığın çıkması elimizde değil, fakat yayılmaması için alınacak önlemler bizim elimizdedir. Belli bir süre evde kalarak tehlikesinden uzak yaşamak zorundayız. Kimse kendini riske atmamalıdır. Devlet yetkililerinin verdiği bilgiler çerçevesinde hareket edilmelidir.

Panik ve korkuya yer olmamalıdır. Herkes üzerine düşeni yerine getirmelidir. Bu arada bu durumu imkânsızlık olarak görmemeli, imkâna çevirmenin yolları aranmalıdır. Evde kaldığınız günlerde de yapılacak işlerin olduğu unutulmamalıdır. Özellikle bu günlerin kitap okuyarak geçirilmesi taraftarıyım. Kitap okumak aynı zamanda korku ve paniğin ilacıdır. Hem insana yalnızlık hissi vermez hem de ciddi anlamda güven kazandırır. Bu arada önemli bir şey var ki o da koronavirüs fobisidir. Bu fobi büyük bir tehlikedir. Bundan kurtulabilmenin yolu okumaktan geçer. İnsanları rehabilite edecek şeylerin başında kitap gelmektedir. Kitap okumayı tavsiye ediyorum" 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)