Lambri Uygulama Alanları

Kapsam 27.06.2021, 11:02
Lambri Uygulama Alanları

Lambri, genel olarak yapıların iç dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan lambri uygulaması, balkon ve teraslardaki kullanımı ile de duvar tavan süslemelerinde sıkça tercih edilen bir seçenektir. Dış cephe kaplamalarında da kullanılan panel kaplama yöntemidir. Birçok desen ve renk seçenekleri sunulan ve sağlığın korunmasındaki etkinliğinin yanı sıra ortama kattığı zenginlik ile ahşap uygulamalarında en parlak dönemini yaşamaktadır.

Alternatif ürünleri olan PVC, metal, taş vs. kaplama şekline oranla, çevre dostu ve daha ekonomik bulunması, bunun yanı sıra uygulanma kolaylığı, lambri tarza olan ilgiyi attırır. Kullanıldığı alanlarda estetiği ve doğal yapıyı bir arada sunmasıyla, evlerde ofislere, restoranlardan camilere ve otellere kadar birçok mekânın duvar ve taban kaplama uygulamalarında kullanılmaktadır.

Lambri Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lambri uygulanacak maddeye doğru bir işçilik ile montajlanmasından sonra yapılacak olan cila ve vernik uygulaması oldukça önemlidir. Uzun ömürlü olması ve deformasyonlara karşı dayanıklı olması için bahsi geçen işlemlerin doğru kişilerce yapılması gerekir. Daha detaylı bilgi için https://salkimorman.com.tr/lambri.htm sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0)