Leyla Şahin Usta Kimdir, Nerelidir?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır merak ediliyor,

Kapsam 16.04.2021, 02:25 16.04.2021, 02:50
Leyla Şahin Usta Kimdir, Nerelidir?

Ak Parti kurmaylarından olan Dr. Leyla Şahin Usta'nın kim olduğu vatandaşlar tarafından da merak ediliyor. Dr. Leyla Şahin Usta kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Konyalılar tarafından sevilen milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta'nın hayatı ile ilgili merak ettiklerinizi haberimizde bulabilirsiniz.

LEYLA ŞAHİN USTA KİMDİR?

08.03.1973 tarihinde İstanbul’da  doğan Dr. Leyla Şahin Usta, İlk ,orta, lise  öğrenimini İstanbul’da ve Liseyi okul birincisi olarak tamamlayıp, 1993 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine  girdi. Fakültedeki  başarı derecesi ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne yatay geçiş yaparak eğitimine İstanbul’da devam eden Leyla Şahin Usta, 1999 yılında başörtüsü sorunu sebebi ile yurt dışına çıkıp Viyana Üniversitesi Tıp fakültesinde eğitimine devam etti.

2003 yılında Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan USta, 2007 yılında Türkiye’ye döndükten sonra 1998 yılından beri aktif olarak STK’lar ile ilgilenmeye başladı ve 2015 Şubat ayına kadar hekim olarak görevine devam etti.

Leyla Şahin Usta, AK-DER (Ayrımcılığa Karşı Kadın Hakları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Üyesi, Türk Tabipler Birliği İstanbul Üyesi, Hekim Hakları Derneği Onur Üyesi, UETD-Avusturya Kurucu Üyesidir. Usta, Şuan da İnsan Hakları'ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)