Mahkum Yakınları Bayramda Boş Durmadı (MHP'den Açıklama)

Mahkum yakınları Kurban Bayramı Dolayısıyla Başta MHP genel merkezi olmak üzeri MHP'nin bulundukları illerde ki il başkanlıklarını ziyaret ettiler. Ve MHP'den af açıklaması geldi.

Kapsam 23.08.2018, 20:48 23.08.2018, 22:32
Mahkum Yakınları Bayramda Boş Durmadı (MHP'den Açıklama)

Mahkum yakınları Kurban Bayramında da boş durmadı. Başta Milliyetçi Hareket Partisi'nin bayramlaşma töreni olmak üzere MHP il başkanlıklarında da düzenlenen bayram kutlamalarına katılan mahkum yakınları sevdiklerine kavuşabilmenin umudu içerisinde olduklarını belirttiler. MHP'nin af veya ceza indirimi çabaları dolayısıyla teşekkür ettiklrini belirten mahkum yakınlahilal rı sosyal medya adreslerinden de etkinliklerini paylaştı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan yardımcısı sorulan bir soru üzerine 24 Haziran seçimleri boyunca gündeme getirilen tüm vaatlerinin arkasında olduklarını ifade etti. Mustafa Kalaycı,  MHP'nin kilit bir konumda olduğunu,  başta af olmak üzere tüm vaatlerini TBMM açıldığında gündeme getireceklerini af kanunu teklifini meclise sunacaklarını söyledi.

"SÖZÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde MHP lideri ile de bayramlaşan ve mahkum yakınları adına kısa bir görüşme yapan  Figen Akkaş mahkumlar için Affın veya ceza indirimin ne zaman çıkacağı sorusu üzerine, MHP lideri Bahçeli, "Sözümüzün arkasındayız Bu iş tamam biti. Şimdi derin bir nefes alın ve sabırla bekleyin." ifadelerini kullandığını belirtti. 

"BİZ MUTLU AYRILDIK"

Diğer taraftan mahkum yakınlarından Hilal Turan, (Hilal Trl) Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Bayramlaşma törenine katıldı. Hilal Turan, Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Haberler Allah' ın izniyle güzel Umudunuzu Kaybetmeden Mücadeleye daha çok asılmalıyız. Biz mutlu halde ayrıldık oradan. Tüm maddelerdeki mağduriyetler bildirildi. İçinizi rahat tutun O Konuda. Milletvekilleri Feti Yıldız, Arzu Erdem, Celal Adan, Ulvi Yönter ve daha bir çok üst yönetici ve milletvekili Oradaydı Herkes Adına Bayramlaştık." 

"İLK KANUN TEKLİFİ AF OLACAK"

Kurban Bayramı'nın üçüncü gününde MHP Konya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma programında Genel Başkan yardımcısı Mustafa Kalaycı yaptığı açıklamada, TBMM açıldığında gündeme getirecekleri ilk kanun tekliflerinden birisinin af kanunu olduğunu belirtti.

MHP’nin seçim beyannamesinde yer verdiği ve 24 Haziran seçimleri boyunca gündeme getirilen tüm vaatlerinin arkasında olduklarını söyleyen Mustafa Kalaycı, “İnşallah peyderpey bunların gerçekleştiğini de göreceğiz. Daha önceki seçimlerde de vaat ettiğimizin bir çoğu gerçekleşmiştir. Hele ki bu dönemde MHP kilit bir konumdadır. Yasama faaliyetlerinde daha etkin bir konumdadır. Başta af olmak üzere tüm vaatlerimizi önümüzdeki süreçte gündeme getireceğiz.

"Önümüzdeki süreçte bu konuda düzenleme yapılacağına inanıyorum”

Ben inanıyorum ki af konusunda da AK Parti ile de görüşüp bir sonuca bağlayacağız. Gerekli hazırlığımızı yaptık MHP olarak. Meclis açıldığı zaman gündeme getireceğimiz ilk kanun tekliflerinden birisi olacak. Gerek AK Parti gerek diğer siyasi partilerle görüşme yapıp bu konuyu çözüme kavuşturacağız. Bu bir toplumsal ihtiyaç artık bunun geri dönülmez bir durum söz konusu. Bu konuda ben inanıyorum ki, yönetim mevkisinde bulunanlar da bu konunun farkında. Önümüzdeki süreçte bu konuda düzenleme yapılacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
Ayten devletimiz 2 yıl önce
Biz devletimizi sonuna kadar güveniyoruz TCK her maddesinde mağdurlar var hepimizin yüzü gülmeli 8182 maddelerinde yatan her mahkum azıllı suçlu degil çocuk katilleri kadın katilleri hariç vatan haini hariç devletimiz bir af verecektir ümit ediyoruz Toplumsal barış aileler birleşmeli saygılar