Alexa

Mahkum Yakınları Bengütürk TV Ana haberde

Mahkum yakınları Bengütürk TV'de Cem Açıkgöz Sunduğu Anahaber'in konuğu olacak. Programa, Mahkum Yakınları Derneği (MAYAD) adına figen Aktaş ve  Nona Şahin katılacak.

Mahkum Yakınları Bengütürk TV Ana haberde

Mahkum yakınları, BengüTürk TV Cem Açıkgöz ile Anahaber programı canlı yayında bir araya geliyor.

Mahkum Yakınları Derneği (MAYAD) adına programa katılacak olan mahkum yakınları Figen Akkaş ve Nona Şahin, Ceza indirim yasası, ceza evlerinde yaşanan doluluk ile cezaevlerindeki mahkumların durumu ve mahkum yakınlarının taleplerini dile getirilecekler.

Mahkum yakınları, gerek sosyal medya hesaplarından, gerekse çocuklarıyla birlikte dövizler taşıyarak meydanlarda yaptıkları etkinliklerde seslerini duyurmaya çalışırken bir diğer taraftan da siyasetçilerin kapılarını aşındırdılar. Mahkum yakınları, Sosyal medya da seslerini yükselttiler, gazetelerde manşet oldular, cezaevlerindeki yakınlarının içinde bulunduğu zor koşulları dile getirdiler. Mahkum yakınları bütün etkinliklerinde bir an önce ceza yasasının çıkmasını, cezaevi koşullarının düzeltilmesini istediler.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af kapsamı dışında tutulmasını öngördüğü şartlara göre mahkum yakınları da hep yakınları olan Kader mahkumlarına af istediler.

Mahkum yakınları Derneği ve bir an önce ceza yasasının çıkmasını isteyen mahkum ve yakınları adına BengüTürk ekranlarına çıkacak olan MAYAD Kadın Kollarından Figen Akkaş, Nona Şahin düşüncelerini, isteklerini dile getirecekler.

Mahkum yakını Figen Akkaş ve Nona Şahin tarafından yapılan açıklamada, "MAYAD Mahkum Yakınları Derneği Başkanı Enver Yılmaz abimize desteklerinden dolayı teşekur ediyoruz. 27 08 2019 Salı günü saat, 14.00 ila 15.00'te Bengütürk tv anahaberde olacağız." dediler.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman rıza
Osman rıza - 5 ay Önce

Yazıklar olsun!

Halil
Halil - 5 ay Önce

Ben ülkücü olarak uyuşturucu satanların affına da televizyonlara çıkmalarına da karşıyım

OSMAN RIZA
OSMAN RIZA - 5 ay Önce

Yorumu bile yayınlayamıyorsun. Yazıklar olsun!
Bu millet affa indirime karşı utanın.

Canan
Canan - 5 ay Önce

suç işleyen cezasını da çekmeli.