Alexa
banner314

Mahkum Yakınlarından Devlet Bahçeli Şarkısı

MHP bugün Ankara Spor Salonu'nda 27’nci dönem milletvekili seçimi için seçim beyannamesini açıklayacak. MHP’nin seçim beyannamesinde af konusunda vaatlerin arasında bulunduğu belirtildi. Muhkum yakınları Devlet Bahçeli için şarkı yaptı. Sosyal medya yıkılıyor...

Mahkum Yakınlarından Devlet Bahçeli Şarkısı
banner327

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından bugün Ankara Spor Salonu’nda açıklanacak olan seçim beyannamesinde AF konusuda var. Bu arada Devlet Bahçeli için şarkı yapar mahkum yakınları sanatçı Kemal Arda'nın şahane yorumuyla sosyal medyayı sallamaya devam ediyor.

Kader Mahkumu Affı Gündem Oldu

MHP Lideri Devlet Bahçeli, geçtiğimiz haftalarda ‘çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç olmak aydıyla af çağrısında bulunarak, "Kader çizgimiz bellidir. Bunun değiştirmek harcımız değildir. Ancak kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz. Tartışma ve konuşmaya değmez mi?" demişti.Daha sonraki açıklamasında Bahçeli, cezaevlerinde "insanlık dışı" bir durum bulunduğunu da belirterek,'Cezaevlerinde insan onuruyla bağdaşmayan bir hayat var' ifadelerini kullanmıştı.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ‘genel af için hazırlıkların bir süredir devam ettiğini iddia ederek, Beş yılın altında cezası olan adli mahkumların tahliyesi gündem olduğunu, bazı siyasi tutuklular ve gazeteciler de kapsama dahilinde bulunacağını söylemişti.

Son olarak Devlet Bahçeli, Alaattin Çakıcı’yı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etmişti. Bahçeli, af önerisini bir defa daha gündeme getirerek,“Ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı” demişti.

Hükümet ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konunun gündemlerinde olmadığını söyledi.Devlet Bahçeli af talebinde ısrar etti. Hükümet bir kez daha gündemlerinde ‘af’ konusunun olmadığını belirtti. Çok kısa olarak af ile ilgili son gelişmeler bunlar. Ancak kulislerde bu mesele çok ciddi olarak tartışılmakta basına da yansımaktadır. Ok yaydan çıktığı er veya geç affın olacağı belirtilmektedir.

Bütün bu açıklama, talep ve öneriler devam ederken mahkum ve yakınlarıda harekete geçti. Bu açıklamalar ardından sosyal medya adeta sallandı.

"cezaevlerinde yatacak yer kalmadı"

Kader Mahkumu Yakınları, Kürşat Mete Karabulut, Taner akkurt, Seyhan başar imzasıyla yaptıkları basın açıklamasında asıl darbenin yargıda yapıldığı belirtilerek,"Ceza Evleri Doldu Taştı, Fetöcü hakim ve savcılar binlerce insanı hukuk adı altında katletti! Asıl darbe yargıda yapıldı. Sınav sorusu çalan vatan hainlerinin makamı yok hükmündedir! Oturdukları Mahkemeler ÖYM ler kapanmıştır. Fetöcu savcılar idanemalerde delil şahit aranmaksızın, sözde mağdur kişileri dinlemeksizin operasyon emirlerini fetöcü hakimler ile vermişlerdi. Hakimler öym mahkemelerinin kuruluş amacı belli olduğundan Lehe değişmeyecek hükümleri onamışlardır. Sayın vekillerim bu kararlar var hükmündemidir yok hükmündemir? Fetö bu milletin canını yaktı her dalda her kulvarda yaktı! Adalete olan güveni sarstı. Türkiyenin adalet sistemi kitlenmiş durumda yargıtaydan dosyalar ilerlemiyor, mahkemeler çok yavaşladı. Cezaevlerinde yatacak yer kalmadı. En önemliside milletimizi fetö yargısına emanet edilmesiydi. Cmk 311-1c bendinde derki terörden yargılanan hakim ve savcıların kararları düşer, yeniden yargılanma hakkı doğar. Bizler bu konu ile ilgili dilekçelerimizi sunuyoruz. 311-1c den verilen dilekçeleri mahkemeler kabul etmiyor." ifadeleri kullanıldı.

"Devlet Bahçelinin sunduğu af önerisi mahkumlar için bir umut ışığı oldu"

Ceza evlerinin doluluğundan kaynaklı dönüşümlü yatan insanlar bulunduğunu belirten mahkum yakınları; "Vatan hainlerine mezar olsun diyoruz. Ceza evleri ama fetö yargısı Magdurları ve kader mahkumlarına açılsın kapılar. Bölük - pörçük yasalar cıktı ceza evleri rahatlamadı. Hainlerin ipleri boynunda adli mahkumları oyuna getirmelerinden korkuyoruz! Çünkü Sayın Devlet Bahçeli'nin sunduğu af önerisi mahkumlar için bir umut ışığı oldu. belkide herşey tam bitmiş derken hayata sarılma nedeni oldu ve hayata atılmak için hayellere başladı. Fakat hükümetimiz böyle bir çalışmamız yok diyor. Mahkumların psikolojisini düşünün! Standart düzenleri bozuldu bir seviniyorlar bir yıkılıyorlar. Bu durumu fırsat bilen fetö ve terör örgütlerinin mahkumları kumpasa getirerek isyana davetiye açmasına biz adlimahkum aileleri olarak endişe duyuyoruz.. Yalnız şunuda belirtmeden geçemeyeceğiz fetö yargısı yargılarken madde madde ayırmadan milletimizi mağdur etti bunuda göz önünde bulunduralarak Pedofili, fetö ve terör hariç kapsamlı bir yasa istiyoruz." dedi.

"Bir olalım, diri olalım, her şer odaklarına karşı hep bir mücadele edelim."

15 temmuz gecesi vatanımızı müdafa ederek, fitne, nifak tohumlarını bertaraf ettiklerini belirten mahkum yakınları basın açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"sizlerden istediğimiz kader mahkumlarınada bir şans verilmesi milletçe , halkça , toplumca ayağa kalkalım . Türkiyemizin üstünden kara bulutları kaldıralım. Şunu unutmamak gerekiyor nasıl herkez bir gün ölümü tadacak ise, herkez birer engelli adayı ise, yine aynı şekilde herkez bir gün mahkum olma adayıdır, kamuoyundan ricamız ellerini vicdanlarına koyarak çıkacak olan yasaya ön yargılı bakmamaları biz adli mahkum yakınları olarak terör, Pedofili suçlarına en ufak bir iyileştirme istemiyoruz. Kısa ve öz anlatmak istediğimiz adli mahkuma kapsamlı af istiyoruz. 15 Temmuz olayındada ülkemizinde gördüğü üzere bir ağ gibi kök salan FETÖ/PDY örgütü en çok adaleti sarsmıştır ve türk halkının adalete olan güvenini yıkmıştır. Siz değerli millet vekilleri ve her siyasi parti liderleri ortak bir uzlaşma sağlamanız, Sayın Devlet Bahçeli'nin af önerisi fetö yargısının enkazını ortadan kaldırır bu nedenle hükümetimizin bu öneriyi değerlendirmesini talep ediyoruz, adalet sistemimizin tekrardan ayağa kalkmasını başarmamız adına bizlere destek olmanızı talep ediyoruz. Mahkumların ceza evinde gözü kulağı sizden gelecek haberler beklemekteler. Bu Mübarek günlerin hatrına kader mahkumlarına son bir şans verilerek af müjdesini vermenizi bekliyoruz. ALLAH AŞKINA EVLATLARA SAHİP ÇIKIN."

Bu arada Devlet Bahçeli için şarkı yapar mahkum yakınları sanatçı Kemal Arda'nın yazıp yorumladığı "bugün yarın af gelecek Devlet Bahçeli söylemiş..." nakaratıyla sosyal medyayı sallamaya devam ediyorlar.

Kemal Arda'nın İşte O şarkısı:

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 11:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
filiz
filiz - 11 ay Önce

Af gelsin af gelsin artik cocuklar babasiz boynu bukuk kalmasin bu bayramda bayrami yasayalim TÜRKIYE AF SANA COK YAKISACAK YA DEVLET BASA YA KUZGUN LESE ILLEDE AF ILLEDE AF ISTIYORUZ

Aynur
Aynur - 11 ay Önce

Af artık bir gereklilik olmuştur, hapishane şartları çok çok kötü, insanların nefes alacak yeri kalmamış, Toplumsal barış için ilk kez suç işlemiş pişman olmuş kişilerin, terör, pedofili, tecavüz hariç diğer suçlardan yatanların ve henüz hüküm verilmemiş olanların genel affı şarttır.

haydar
haydar - 11 ay Önce

af bekliyoruz.umutlarimizla oynamayin

emine tanay sağlam
emine tanay sağlam - 11 ay Önce

Umutlarimizi kirmayin verin şu affi anneleri ağlatmayin

melek
melek - 11 ay Önce

bu bayram sevinelim af istiyoruz

Mehmet yıldırım
Mehmet yıldırım - 11 ay Önce

İnşAllah toplumsal barış için af şart oldu

Insallahh yaa
Insallahh yaa - 11 ay Önce

Emegine saglik

Haci yardimci
Haci yardimci - 11 ay Önce

Af şart tabi


banner307

banner325