Alexa
banner314

Mahkum Yakınlarını Sevindirecek Yasa Çıkacak mı?

Hükümlü yakınları af istiyor. Mahkum aileleri sosyal medya platformlarında Adalet Bakanlığına soruyor. Ceza indirimi var mıP Af var mı? Mahkum yakınlarını sevindirecek bir yasa çıkacak mı?

Mahkum Yakınlarını Sevindirecek Yasa Çıkacak mı?
banner327

Mahkûm yakını olmak zor iştir. En az cezaevlerinde ki mahkumlar kadar hatta belki daha fazla sıkıntıyı ve çileyi mahkum yakınları çekmektedir.


Mahkûm deyince akıllara cezaevlerinde bir suçun karşılığı cebren tutulan insanlar gelmektedir. Mahkemeler tarafından kanunlarda öngörülen ceza hâkimler tarafından takdir edilir ve Af ve yeni bir düzenlemeye kadar kişi cezasını yatmak zorunda bırakılır.


Hem mahkûm ve hem de mahkum ailesi için özgürlük ortamında hiç te önemsenmeyen öyle çok şeyler vardır ki, cezaevlerinde hayatın en büyük hazinesi olarak yerini bulur.


Uzun bir ceza yatacak olan mahkûmun gözü çıkabilecek bir aftadır.

Bütün hayallerini af’a bağlamıştır.

Özgürlüğün kıymeti cezaevlerinde o kadar iyi anlaşılır ki, özgürlük hayatta her şeyden daha çok değerli hale gelir.

Mahkûm için birinci mesele özgürlüğe kavuşmaktır. 


Uzun bir süre cezaevinde kalacak olan mahkûmun aile efradının da gözü kulağı af haberleri veya bir ceza indirimindedir. Özlem karşılıklıdır.  Uzun zamandır cezaevinde yatan mahkum için ve dışarıda kalan aileleri için ceza indirimi yeterli olabiliyorken henüz cezaevine yeni giren mahkum ve aileleri için af daha cazip hale geliyor.


Mahkûm aileleri seslerini sanal ortamlardan duyurmaya çalışıyor.

Zaman zaman Türkiye’nin muhtelif yerlerinde Valiliklerden izin almak suretiyle basın açıklaması yaparak dikkat çekmek ve seslerini duyurmak istiyorlar.

Sosyal medya aracılığıyla isteklerini dile getiriyorlar. Yanan yüreklerini göstermek, dışarıdaki mağduriyetlerini anlatarak bağışlanmalarını talep ediyorlar. 


Hükümlü aileleri Af istiyor. Mahkûm aileleri ceza indirimi istiyor. 

GARABEY
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
serkanbaba
serkanbaba - 2 yıl Önce

Lütfen 1 kiside ciksin af var veya ceza indirimi var veya yok desin artik varmi yokmu

mağdur
mağdur - 2 yıl Önce

15 temmuz 2016 öncesi görevde olupta meslekle ilişkisi kesilen beşbine yakın hakim savcı var bunların yaptıkları işlemler ne kadar adaletli idi ? Ülkede Sayın Cumhurbaşkanınında dediği gibi suçsuz yere ceza almış bir çok vatandaş vardır. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Adalet bakanımıza hatta tüm milletvekillerine bıkmadan usanmadan yazalım artık ülkede bir GENEL AFFA İHTİYAÇ VARDIR

serkanbaba
serkanbaba - 2 yıl Önce

Artık ceza indirimi gelsin insanlari surundurmeyin 7 sene 8 sene indirim.yapin 188 maddesiuyusturucuyada 1 sefer yapin suc ayrimi yapmayin demiyoruz ama 188 maddesine indirm indirim sonucta 1 ceza ala kisi 12 dene 15 sene aliyor insaf yani adam öldüren 20 sene 15 sene aliyor uyusturucu icen tesfik eden satan 15 sene 20 sene bu nasil bir adalet ceza???

mahkum eşi
mahkum eşi - 2 yıl Önce

ne olur af verilsin bayram geliyor bizlerinde yüzü gülsün yanımızda olsunlar artık aglamayalım yazık günah çocuklara duyun sesimizi ...

ceza indirimi istiyoruz
ceza indirimi istiyoruz - 2 yıl Önce

Ceza indirimi istiyoruz Eşit adalet istiyoruz hapisaneler doldu taştı insafff

Erkan
Erkan - 2 yıl Önce

Ceza evleri doldutasti ceza indirimi şart oldu

Mahkum esi
Mahkum esi - 2 yıl Önce

Suc ayrimi yapmadan bi defalik 5 yillik indirim yap eyy devlet gebermezsnya iflahimizi kestin nasil vurdum duymaz vicdansiz bi devlet ya dakkabasi af haberlerine bakiyrz bi haber bulteni bi yetkili cikipta mahkumlarin m sini etmio bu nasil vicdan ya Allah size birakmasin bizim basimiza gelenler seninde basina gelsn devlet buyukleriiii ne diyeyim size gucumuz yetmio bizimde Allahimiz varr

Misra
Misra - 2 yıl Önce

Af ciksin nolursun


banner307

banner325