Mandacıların torunları ile istikrar sağlanmaz

Milli Mücadele yıllarında Türk Devletini kurup yaşatmak üzere işlev icra eden bir örgüt olan Kuvayi Milliye tarafında Mustafa Kemal Paşa öncülüğünde Türk Milliyetçileri vardı...

Kapsam 10.07.2015, 15:54 25.07.2016, 20:40
Mandacıların torunları ile istikrar sağlanmaz

MANDACILARA KARŞI KUVAYİ MİLLİYE 

Milli Mücadele yıllarında Türk Devletini kurup yaşatmak üzere işlev icra eden bir örgüt olan Kuvayi Milliye tarafında Mustafa Kemal Paşa öncülüğünde Türk Milliyetçileri vardı.Mandacıların tarafında ise Kürt Teali Cemiyeti, İngiliz Muhipler Cemiyeti ve benzerleri vardı. Bunlar da Sevr Anlaşması denilen ve Türkiye’yi resmen düşmana teslim etmek, o arada kendilerine yardım edeceklerini düşündükleri İngilz ve Amarikalılara bağlı parçalanmış vatan topraklarından pay almak üzere milliyetçilerle savaşıyorlardı. Şükürler olsun ki bu savaşı o zaman için milliyetçiler kazandı. Ama bu durum şu anda geriye dönmekte ve ülke, kandırılmış vatandaş oları ile yeniden kaosa sürüklenmektedir.

MANDACILARIN TORUNLARI YENİLGİYİ UNUTMADI

Günümüzün AKP ve HDP’si o ünün mandacılarını temsil ediyor. Hangi ölçüte vurursanız vurun hain olan Şeyh Sait, Seyit Rıza,İskilipli Atıf Efendi, Ali Kemal, Damat Ferit, bugün heykelleri diklen düşman “kahramanlar” olarak ülkemizde savunulmakta, torun mandacılar tarafından el üstünde tutulmaktadır.

“ÇÖZÜM SÜRECİ” BİR MANDACILIK UYGULAMASIDIR

HDP ve PKK Sevr Antlaşmasının maddelerinin bir kısmının yeni uygulamasıdır. Yani bunlar o günkü Kürt Teali Cemiyetinin yeni şeklidir.Buların amaçları mandacıların öteki kanadı olan sözde İslamcılar, yani o günkü İngiliz Muhipler Cmiyeti üyeleri, bugünün AKP ve kısmen CHP taraftarlarıdır. Ahmet Davutoğlu da –bilerek veya bilmeyerek- Damat Ferit’in bugünkü versiyonudur. Tepedeki zat da bu iki gurubun koruyucusu ve kapsamlı uygulayıcıdır.

BU TARİHİ KAOSTAN “HAYIRLI KOALİSYON” ÇIKAR MI?

7 Haziran seçimleri öncesi şu husus görülmüştür: AKP ve HDP bir siyasi yarış havası vermemiştir. “Siyasi partiler rekabet ederler, düşmalık etmezler” düsturu bozulmuş, adeta aşırı bir düşmanlık üzerine kurulan propagandalar sonuç vermiştir.Artık palamentoda dört rakip parti değil, bazıları “düşman” partiler vardır. Tepelerdeki kimseler ise tam olarak bu ortamda taraftır ve bir uyum sağlayacak yapı ve yetenekte değildir.

BURADAN KAOS ÇIKAR. YENİ BİR SEÇİM OLSA VE BU KEZ MANDACI BİR PARTİ SEÇİMİ KAZANSA BURADAN DA DAHA BÜYÜK BİR KAOS ÇIKAR. TEPELERDEKİLER İSE BU KAOSTAN KENDİLERİNE YENİ MENFAAT ALANLARI KAZANMA PEŞİNDEDİR.

ALLAH SONUMUZU HAYREYLESİN! MAALESEF İLERİSİ ÇOOOK KARANLIK!

YANILMAYI ÇOOOK İSTERİM!

Yorumlar (0)