Mehmet Tevfik Göksu kimdir, nerelidir?

Ak Parti'den Esenler Belediye Başkanı olan Tevfik Göksu, 65,7 oranında oy alarak yeniden başkan olmuştu. Peki, Tevfik Göksu kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır?

Kapsam 23.04.2021, 23:24
Mehmet Tevfik Göksu kimdir, nerelidir?

Tevfik Göksu, kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? merak ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenyurt Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Habertürk TV'de Kübra Par'ın moderatörlüğünde Açık ve Net programında sorularına cevap verdi.

Başkan Göksu, "Dün akşamdan itibaren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın agresif bir tavrı var. Mesela Nagehan Alçı hanımefendiye gösterdiği tepki. 'Mesaj mı alıyorsunuz Tevfik Göksu'dan' diye. Halbuki ben mesaj falan atmadım. " dedi.

Sosyal medya twitter hesabından da paylaşımda bulunan Tevfik Göksu,"CHP’li İBB Başkanı beceriksizliğini örtmek için her zamanki gibi en iyi bildiği yönteme; canlı yayında hakarete ve yalana başvurmuştu. Onların yalanlarına karşı bu akşam 23.00’te Habertürk'te İstanbul'a ve Türkiye'ye gerçekleri anlatacağız inşaallah." dedi.

Mehmet Göksu yaptığı çıkışlarla medyanın gündemine oturdu. Göksu kimdir, nerelidir merak edildi.

Mehmet Tevfik Göksu Kimdir, Nerelidir, Kaç  Yaşındadır?

1966 yılında Adıyaman-Gölbaşı'nda doğan Yıldız Teknik Universitesi Harita Mühendisliği Bölümü'nde 1990 yılında mezun olan 1991-1994 yılları arasında İstanbul Universitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü'nde yüksek lisansını tamamlayan Göksu, 2009 yılından bu yana Ak Parti 'den Esenler Belediye Başkanlığı görevini yürüttü. Tevfik Göksu, son seçimlerde yüzde 65,7 oranında oy aldı ve yeniden Esenler Belediye başkanı oldu. Göksu, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti grup başkan vekili olarak görev yapmaktadır.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Tevfik Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul il başkan yardımcısı olarak görevlerde bulundu. Millî Gençlik Vakfı İstanbul il kuruculuğu ve Marmara bölge başkanlığı görevlerinde de bulunan Göksu, 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar belediye başkan danışmanlığı görevini yürüttü.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler belediye başkan adayı olarak gösterilen ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler belediye başkanı seçilen Göksu, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti'den tekrar belediye başkan adayı gösterildi. Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler belediye başkanı olarak seçildi. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)