Melih Gökçek, Adaylığı konuşulmaya Devam Ediyor

Yerel seçimler yaklaşırken meydanlarda ısınmaya başladı. Milliyetçi Hareket Partisi Mart 2019 seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına eski belediye başkanı Melih Gökçek aday gösterileceği haberleri bomba etkisi yarattı.

Kapsam 30.10.2018, 15:13 30.10.2018, 16:12
Melih Gökçek, Adaylığı konuşulmaya Devam Ediyor

MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına eski belediye başkanı Melih Gökçek’in aday gösterileceği iddiaları ardından MHP'nin kurmaylarından da olumlu tepkiler gelmeye başladı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Melih Gökçek'in yerel seçimlerde partisinin Ankara adayı olarak gösterileceği haberlerine ilişkin, "Sayın Gökçek'e herhangi bir önerilerinin lmadığını MHP’den gönül rızasıyla "Ben belediye başkanı adayı olmak istiyorum" diyorsa MHP'ye şeref kazandıracağını belirtti. 

Devlet Bahçeli: "MHP'ye şeref kazandırır"

Bahçeli Melih Gökçek'in başkanlık adaylık iddialarına karşı şöyle dedi; "Sayın Gökçek'e herhangi bir önerimiz olmamıştır. 15 Temmuz gecesini herkes çok iyi hatırlamalı. Bir çok kişinin evlerinde olmadığı saatlerde Melih Gökçek bey yürüyen tankların Ankara’ya yayılmasını önlemek amacıyla belediyelerin tüm araçlarını seferber etmiş, tankların geçişini engellemiş, halkı aydınlatma konusunda da Kızılay’da bir haftayı aşkın süre mitingler yapmıştır. Böyle bir kişi belediye başkanı olma görevinin ötesinde Türkiye’nin bir darbeyle karşı karşıya kalmaması için olağanüstü gayret göstermiştir. Demokrasiden yana tavrını ortaya koymuştur.. MHP’den gönül rızasıyla "Ben belediye başkanı adayı olmak istiyorum" diyorsa MHP'ye şeref kazandırır." dedi.

Melih Gökçek: "Sayın Bahçali'nin sözleri bana şeref vermiştir"

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin ardından Melih Gökçek'te sosyal medya hesabı twitter adresinden bir açıklama yaparak," Sayın Bahçeli, Türkiye'nin başı sıkıştığı her anda, ülkenin düze çıkışında anahtar rolü oynamış bir vatanseverdir... Sayın Bahçeli, sözleriyle beni inanılmaz şekilde onore etmiştir... Sözleri bana şeref vermiştir. Teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Melih Gökçek, Benim yol arkadaşım..."

Cumhurbaşkanı ve AkParti Genel Başkanı Recep tayyip Erdoğan ise konuyla ilgili bir soru karşığlında, "Melih benim yol arkadaşım ve böyle devam edeceğini sanıyorum" dedi.

Melih Gökçek’in MHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddiaları üzerine açıklama yapan Erdoğan,“1994’ten beri yol ve dava arkadaşımız. Beraber geldik, beraber gideceğimizi değerlendiriyorum” ifadelerini kullandı.

Melih Gökçek ile ilgili gelişmelerin bu hafta içerisinde daha da netleşmesi bekleniyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)