Merzifon Tarım ve Orman Müdürü Atila ÖZLÜK, Görevine İade Edildi

Yaklaşık 3 ay önce Batman İlinin Kozluk İlçesine tayini çıkarılan Merzifon Tarım ve Orman Müdürü Atilla Özlük, Mahkemenin yürütmeyi durdurması ile görevine iade edildi.

Kapsam 08.07.2019, 10:40 17.03.2021, 12:44
Merzifon Tarım ve Orman Müdürü Atila ÖZLÜK, Görevine İade Edildi

KAPSAM HABER - Merzifon Tarım ve Orman Müdürü Atilla Özlük, görevine iade edildi. Emrinde çalışan personel tarafından uydurulan senaryo ve kurgularla akla hayale gelmeyecek bir şekilde suçlamalarla hakkında başlatılan soruşturma kapsamında 3 ay önce tayini çıkartılmıştı.

Haksızlık ve hukuksuzluğa dur demek için Samsun Barosu avukatlarından Avukat Sefer GÖK ile birlikte hukuksuzluğa karşı mücadele eden Merzifon Tarım ve Orman Müdürü Atila ÖZLÜK, görev yerine geri döndü.

Yaklaşık 3 ay önce Batman İlinin Kozluk İlçesine tayini çıkarıldığı belirtilen Atilla Özlük ile ilgili mahkeme tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararının sevindirici olduğunu ifade eden Samsun Barosu Avukatlarından Sefer Gök, 30 yıldır Avukatlık yaptığını ancak bu kadar açık hukuka aykırılık görmediğini söyledi.

Merzifon Tarım ve Orman Müdürü Atilla Özlük'e karşı haksız, mesnetsiz ve hukuka aykırı kumpaslara karşı sessiz kalmayacaklarını, sorumlular hakkında gerekenlerin yapılacağını belirten Av. Sefer Gök konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

"Otuz yılı aşkın meslek hayatım boyunca benzer birçok idari dava takip ettim ancak bu denli açıkça hukuka aykırılık görmedim." ifadelerini kullanarak, Samsun İdare Mahkemesinin yürütmeyi durdurması kararı sonucu müvekkilinin Merzifon Tarım ve Orman Müdürü Atila ÖZLÜK'ün tekrar görev yerine geri döndüğünü belirtti.

"HUKUKSUZLUĞA EMSAL OLACAK"

Müvekkilinin yaklaşık 3 ay önce Batman İlinin Kozluk İlçesine tayini çıkarıldığını ifade eden Avukat Sefer GÖK; "Ortada bir Kurum Amirine elbirliği ile kurgulanmış iş ve işlemler ve eylemler zinciri bulunmakta ve adeta bu amaçla oluşturulmuş ve birçok kişinin orğanize haraket ettiği bir durumla karşı karşıyayız.TÜM BU SÜREÇ, İDARE İŞLEYİŞİNDE BİR KURUM AMİRİNE KARŞI EN AĞIR HUKUKSUZLUĞA EMSAL OLACAK VE HUKUK FAKÜLTELERİNDE İDARE HUKUKUNDA YAPILMAMASI GEREKEN EMSAL OLARAK OKUTULACAK MAHİYETTE OLDUĞU KANAATİNDEYİM" dedi.

"BAŞARI CEZALANDIRILMIŞTIR"

Müvekkilinin 25 yıllık Devlet Memuru olarak görev yaptığı süre içerisinde, hiçbir soruşturma geçirmediğini ve disiplin cezası dahe almadığını belirten Avukat GÖK: "Bugüne kadar aldığı siciller yüksek puanlı olmuş hatta üst düzeyde görev yapacağı sicilinde belirtilmiş ve amirleri tarafından teşekkür, takdirnameler ve başarı belgeleri ile taltif edilmiştir. Görev yaptığı yerlerde özveriyle çalışmış ve yapılan sınavlarda Türkiye 4. olarak İdareci görevine atanmış müvekkilimin, Kastamonu İli’nin Sahil İlçelerinde Kivi yetiştiriciliğini yöreye ilk tanıtan ve ilk bahçelerin kurulmasında, 2005 yılında TÜRKİYE’nin ilk Besi Organize Sanayisi olan Suluova Besi Organize Sanayisinin kurulmasında, yine 2007 yılında Suluova ve Merzifon İlçelerinde yaklaşık 150 bin dekar tarım arazisinin Arazi Toplulaştırması ve Kapalı sulama Sistemi Pilot projesinin başlatılması ve etüt çalışmalarının yürütülmesinde ve bunun gibi bir çok güzel hizmetlerde bulunmuş önemli bir İdarecidir.

Müvekkilim Atila ÖZLÜK’ün bu iyiniyetli ve çalışkanlığı ve üretkenliği Tarım Orman Bakanlığı üst yönetimincede takdir edilmelidir. Adeta başarı cezalandırılmıştır. Disiplin soruşturmaları çok daha ciddi ve titiz yörütülmelidir. Bu hukuksuzluğun içinde olanlar ile ilgili ayrıca tüm yasal işlemler yürütülmekte olup tüm Türkiyeye sui misal olabilecek bu hukuksuzluğun hukuk ve idari mercilerce tüm yönleri ile ortaya çıkarılması amacımızdır.

Müvekkil ve ailesinin darmadağın olması da Samsun 2. İdare Mahkemesi oybirliği ile vermiş olduğu yürütmenin durdurulması kararıyla önlenmiştir. Müvekkilim Atila ÖZLÜK’ün , Tarım ve Orman Bakanının 25.06.2019 tarihli Onayı ile Merzifon Tarım ve Orman Müdürü olarak görevine iade edilmiştir. dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)