Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Mevlid Kandili, Hicri takvime göre Rebiülevvel ayının 11. gününe denk gelmektedir. Sevgili peygamberimiz Muhammed aleyhisselâmın doğduğu gece Mevlid Kandili olarak idrak edilmektedir.

Kapsam 26.10.2020, 20:05 26.10.2020, 23:45
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

28 Ekim Çarşambayı, 29 Ekim Perşembeye bağlayan gece, âlemlere rahmet olarak gönderilen, peygamberlerinin sonuncusu ve en üstdünü, segili peygamberimiz Muhammed aleyhisselâmın doğduğu gecedir. 571 yılı Nisan ayının 20’sine rastlayan, Rebi’ül evvel ayının 12. Pazartesi gece sabaha karşı Mekke-i Mükerreme’de dünyâyı şereflendirmiştir.

Şüphesiz ki, bugün, bütün Müsümanların bayram günüdür. Hepimize kutlu olsun!

Bu gece, Resûlullah’ın doğum zamanında dünyâda görünen mûcize hâllerni düşünmeli, okuyup, dinlemeli, O’nu hatırlamalı ve Peygamber Efendimize selâm göndermeli ve bunlardan hâsıl olan sevaba nâil olmalıyız.

Mevlit Gecesi, Kadir Gecesi’nden sonra en kıymetli gece olarak kabûl edilir. Bu sebeple; bu gece, Kur’ân-ı kerîm okumalı, tefekkür etmeli, kazâya kalmış namazları edâ etmeli, sadaka vermeli ve Allahü teâlâdan af ve mağfiret dilemek çok uygun hâllerdir.

Bu vesîleyle Kapsam Haber ailesi olarak, bütün İslâm âleminin Mevlit Kandilini tebrik ederiz. Rabb’im; Doğu Türkistan’dan, Azerbaycan’a, Kerkük’e kadar bütün mazlumların yardımcısı olsun.

KAPSAMHABER

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)