Alexa

MHP Aday Adayı Acar: “Göreve Hazırım“

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Aday Adayı Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı M.Ayhan Acar Kapsamhaber’i ziyaret etti.

MHP Aday Adayı Acar: “Göreve Hazırım“
banner327
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Aday Adayı Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı M.Ayhan Acar Kapsamhaber’i ziyaret etti.

MHP Milletvekili Aday Adayı Acar, 1961 Yılında Samsun -Vezirköprü’de doğdu. Ankara’da Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinden mezun oldu.12 Eylül sonrası Ülkü ocakları kuruculuğu ve genel Başkanlık yaptı. Bizim Ocak Dergisi sahipliği ve yazı işleri müdürlüğünü yürüttü. Halen ticaretle uğraştığını söyledi.

Acar, genç yaşlarında gönlüne nakış nakış işlenen Ülkücü Hareketin her sahasında görevlerde bulundu. En zorlu şartlarda Ülkücü Hareketin bayrağının daha yükseklere çekilmesi için mücadeleden kaçmadı. İleri hedeflere varmanın biricik yolunun inanmak ve sabretmek olduğuna inandı. Kendi deyimiyle “yılmadan, yıkılmadan, yorulmadan kutlu sevdamıza yürürken sağımıza solumuza bakmadık. Bir kemiğin ardından gitmedik.”

Acar, Yüreğindeki hala belirgin olan o heyecanı anlatmaya devam ediyor: “Milliyetçi Hareket Partisi kutlu sevdamıza kavuşmamızda tek vasıtadır. Her Ülkücü gibi bende bu vasıtanın her alanında göreve hazırım. “ diyerek içindeki duygulara hâkim oluyor.

Acar, Doğduğu bu topraklarda yaşayan insanların yoksulluğuna, çaresizliğine, işsizliğine çare olabilmek için yola çıktığını belirtiyor. Milletvekili aday adayı olma kararını alma konusunda belirleyici rol oynayan temel gerekçesini açıklıyor:

“Ferdi olmaktan her daim şeref ve onur duyduğum Türk Milleti’ne olan hizmet aşkımdır. Hayatımın her döneminde düstur edindiğim bu ilke doğrultusunda, bulunduğum her kademe ve görevde gösterdiğim çaba konusundaki samimiyetimi ortaya koyabileceğim en önemli referansım, kişisel özgeçmişimdir. Allah’a şükürler olsun ki bu kutlu davadan tarihin hiçbir döneminde uzak kalmadım, elimi taşın altına koymaya zerre kadar bir tereddüt göstermedim.

Ülkeme ve Milletime hizmet etme inanç ve enerjimi, bürokrasi, Devlet yönetimi ve siyasi birikimimle birleştirerek, önce Vatan düşüncesiyle; etnik kökeni, dili, dini, inanç ve değerleri ne olursa olsun, kendisini Türk Milleti’nin bir parçası, bir ferdi sayan tüm vatandaşlar için kullanmayı istiyorum…

Milletvekili Aday Adayı Acar, Milletvekilliğine hizmet için memleketinden talip olduğunu belirtti. Adaylığının uygun görülürse MHP Genel Merkezi tarafından takdir edileceğini belirterek; “Teşkilatımızın yetkili organlarının vereceği kararla Adaylığımız resmileşecektir. Bizde buna göre bir çalışma içine gireceğiz. Dedi.

Adaylığı onaylanmadığı takdirde veya sıralamaya giremediği taktirde ne yapacağını sorduğumuzda Acar; şöyle dedi: “ O zaman ona göre bir çalışma yapacağız. Adaylarımızın yanında yer alacağız. Bir nefer olarak Samsun’umuzu karış karış gezecek, adaylarımızı tanıtacak, davamızı anlatacak, partimize oy isteyeceğiz” dedi.

Milletvekili aday adayı M.Ayhan Acar’a teşekkür ediyoruz.

KAPSAMHABER

 
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 19:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
VEZİR KÖPRÜLÜ
VEZİR KÖPRÜLÜ - 4 yıl Önce

o bir dava adamı,o iyi bir ülkücü,o bu kutlu yürüyüşün bazen neferi bazen uç beyi,o her zaman çekilmiş bir kılıçtır.yolun bahtın açık olsun reis.

banner325