Alexa

MHP Eski İl Başkanı Şaban Kılıç'tan Önemli Açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi Eski İl Başkanı Şaban Kılıç özellikle sosyal medyada hakkında çıkan yazılarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

MHP Eski İl Başkanı Şaban Kılıç'tan Önemli Açıklamalar

Özellikle Samsun ve bölgesinde  ülkücülerin yakından tanıdığı Eski İl Başkanı Şaban Kılıç, sosyal medyada uzun zamandır kendisiyle ilgili polemikleri, paylaşımları ve rivayetleri değerlendirdi. Kılıç kapsamhaber'e yaptığı açıklamada,"Ben MHP’nin tek başına iktidara gelmesini isteyen ve şiddetle arzulayan bir insanım" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisini İktidara taşımaktı.

Ülkücülerin kardeşten öte duygularla birbirleriyle gönül bağı bulunduğunu vatanı, milleti ve bayrağı daha yükseklere taşımanın mücadelesini verdiklerini, camia olarak geçmişten bu güne hiç yüzlerinin gülmediğini, hep çileye talip olduklarını belirten Şaban Kılıç, "Hayatımızın her safhasında ülkücü olduğumuzun bilinciyle hareket ettik. Ne altın tepsilerde sunulan makam ve mevkilere, ne de daha iyi bir hayat için sunulan imkanlara dönüp bakmadık. Tek derdimiz, Milliyetçi Hareket Partisini İktidara taşımaktı. Hayatımız boyunca  önemli amacımız ülkücülük oldu. Ne kadar insan yetiştirebiliriz, Bu davaya ne kadar ülkücü kazandırabiliriz hesabı içinde bu günlere kadar geldik. Bundan sonrada doğru bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz" dedi.

Hissiyatlarını Normal Karşılıyoruz

Sosyal medyada çeşitli dedikodulara, rivayetlere bel bağlayarak kendisini yargılayan ve değerlendirenlere de cevap veren Kılıç, “Sosyal medyada yazdıklarımdan yola çıkarak yorumlarda bulunan değerli kardeşlerimizi anlayış ve saygıyla karşılıyorum. Yazıldıklarımdan dolayı yaptıkları yorumların hepsine katılmamız mümkün olmasa da anlayış, bakış ve kavrayış açısından farklı düşünüşler olabileceğini varsayarak kardeşlerimizin hissiyatlarını normal karşılıyoruz. Ama şunu ifade etmek isterim ki, ülkücülüğümüzün en önemli özelliği olan saygı ve sevgi gibi güzel mefhumlar korunarak, cevap verildiğinde ve yorum yapıldığı taktirde bu hepimiz için daha faydalı olacaktır.” dedi.

Kılıç, son zamanlarda kendisinin il Başkanlığına veya milletvekilliğine hazırlandığı, hatta bir zaman MHP’den ayrılarak başka bir Parti’ye geçeceğine dair söylentilere de cevap vererek şöyle konuştu:

Çok Açık Söylüyorum...

"Bizim kimseden çekincemiz yok. Düşündüklerimizi çok açık olarak yazar ve söyleriz. Hakkımızda yazıp çizen veya kuytu köşelerde bizimle ilgili ileri-geri konuşan insanların varsayımdan öteye gitmeyen sözleri masum değildir. Bu zamana ve yaşımıza kadar Milliyetçi hareket Partisi"nde yer aldık. MHP'nin  her kademesinde görev yaptık. Üç hilalin gölgesinin dışında kendimize gölgelenebileceğimiz hiçbir yer düşünmedik. Çok açık söylüyorum ki; bundan sonrada böyle bir şey düşünmeyiz. Ülkücülüğün, Milliyetçi Hareket Partisi dışında hiçbir partide yapılamayacağını iyi anlamak lazımdır. Ben MHP’nin tek başına iktidara gelmesini isteyen ve şiddetle arzu eden bir insan olarak farklı arayışlar içinde olmam söz konusu değildir. Kardeşlerime bir kez daha buradan ifade etmek isterim ki, milliyetçi iktidar milletimizin de özlemidir. Ülkücülük iyi ifade edildiğinde milliyetçi hareketin başaramayacağı hiçbir şey yoktur.” diyerek açıklamasını şöyle devam ettirdi.

Benim Ülkücülüğümü Tartışmak Hatsizliktir

MHP’de yöneticilik veya milletvekilliği gibi bir beklentim yok. Hakkımda yazılıp çizilenler doğru değildir. Siyasi partiler içerisinde çeşitli görevlerde bulunan, bir zamanlar MHP’de aktif faaliyetler içinde olup daha sonra farklı partilerde siyaset yapan insanlarla bir arada görülmem veya selamlaşmam benim aynı kulvarda siyaset yaptığım veya yapacağım anlamı taşımaz. Bunu böylesi dar kalıplar içinde düşünmek ve değerlendirmek hepimize zarar verir. Bir kez daha tekrar ediyorum. Ben ülkücüyüm ülkücülüğümü ifade ettiğim ve edeceğim yer birinci derecede ülkü ocaklarıdır siyasi olarak ise milliyetçi hareket partisidir. Bunun dışında söylenenler benim için hiçbir şey ifade etmez. Benim Ülkücülüğümü tartışmak ise hatsizlik olur" dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 23:27
YORUM EKLE