MHP Giderse Ne Olur?

MHP Türk siyasi hayatında önemli bir yere sahiptir. Ülkücüler, Türk milleti için büyük bir armağandır. Türk milletinin düşmanları Türkiye'yi parçalamak ve yutabilmek için küçük bir fırsat beklemektedir.

Kapsam 20.11.2017, 22:20 21.11.2017, 22:02
MHP Giderse Ne Olur?

Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'nin siyasi tarihinde çok önemli bir yer tutuyor. Ülkücülerin gönüllerine taht kurmuş lideri Alparslan Türkeş'in kurduğu ve vefatına kadar yaşattığı MHP Türkiye'nin son 50 yılına mührünü vuran bir parti oldu.

MHP, Türk siyasi tarihi boyunca Türkiyenin en zorlu zamanlarında kendisini yok etme pahasınada olsa milletinin ve devletinin yanında yer almış parti olarak akıllarda kalmış, zihinlere kazınmıştır. Siyasetin geçtiği sohbetlerde, ülke meselelerinin çözüm noktalarında  MHP'siz bir denklem olmamış, yok farzedilmemiş, bütün formüllerin bir parçası olmuştur MHP.

Yediden yetmişe bütün vatandaşların yakından bildiği, tanıdığı, aklında, zihninde veya gönlünde bulundurduğu MHP bazen bir ümit, bazen bir şans, bazen bir gelecek ve bazende bir kurtuluş olarak hafızalarda yer bulmuştur.

NEDEN MHP'NİN GİTMESİNİ İSTİYORLAR?

Türkiye'de MHP'siz bir siyaset ve MHP'siz bir Türkiye projesi her zaman olmuştur. 

Kara ve Kızıl emperyalizm hep tetikte ve teyakkuzdadır. Hedef aslında Türk milletinin mevcudiyetidir. Bundan rahatsızlık duyanlar zaman zaman bazen terör devletlerini, bazen terör gruplarını Türkiye'nin aşına bela ediyor. Emperyalist ülkelerin bütün okları Türkiye'yi doğru çevrilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi Milli meselelerde duyarlıdır. MHP, milli duyguları hareket geçirebilecek, refleks ortaya koyabilecek, Türk Milletini ayağa kaldırabilecek bir teşkilata sahiptir. Bu yüzden MHP'nin ortadan kaldırılması şarttır. MHP yaşadığı müddetçe Türkiye'yi ve Türk Milletini ele geçirmenin mümkün olmadığını çok iyi bilmektedirler. 

Bunun için yapılması gereken her ne varsa yapıyorlar. MHP'yi dışarıdan  bölemeyeceğini iyi bilen bu zihniyet, içeriden bölebilmek için bütün yolları denemektedir. Ülkücü Hareketi bitirebilmek için önce bölerek, parçalayarak zayıf düşürmek  sonra ise kolayca yutmak istemektedirler.

Mesel MHP'nin yok olması- var olması değil burada esas olan Türk milletinin var olmasıdır.

MHP giderse Türkiye ve Türk düşmanlarının korkusu gider. 

Murat Develi


 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)