Alexa

MHP, Hasta mıdır 'Operasyon' yapılacak?

Milliyetçi Hareket Partisinde Devlet Bahçeli’nin 'operasyon' yapacağı hususu internet gazetelerinde ve sosyal medyada çalkalanıp duruyor.

MHP, Hasta mıdır 'Operasyon' yapılacak?

Milliyetçi Hareket Partisinde Devlet Bahçeli’nin 'operasyon' yapacağı hususu internet gazetelerinde ve sosyal medyada çalkalanıp duruyor.

Operasyon kelime itibariyle Herhangi bir bozukluğu veya hastalığı tedavi için genel veya lokal anestezi altında yapılan cerrahi müdahale olarak nitelendiriliyor.

Devlet Bahçeli MHP yöneticilerinden bazılarını değiştirebilir veya başkanlık divanında bir takım değişiklikler yapabilir. Böyle bir uygulama için gereken yetkilere sahiptir. MHP’nin gidişatını müspet yönde etkileyecekse değişiklikler yapmasında elbette yarar vardır. Bunu sağa sola çekmenin anlamı yoktur. İnsanlar yıllarca ayni görevlerde kalacaklar diye bir kaide ve kuralda yoktur. Kaldı ki Milliyetçi Hareket Partisi'ne genç pırıl pırıl insanlar katıldı; Yeni enerjiler ve yeni beyinler…

Bu zamana kadar MHP’nin belli kademelerinde görevler yapan insanlar da mutlaka başarılı insanlardır. Allah bütün insanları farklı yeteneklerle donatmıştır.

Parti liderleri zaman içerisinde daha yetenekli insanları keşfetmişte olabilir. Daha önce yönetim kadrolarında var olan ülkücüleri ise belki daha verimli olabilecekleri alanlarda değerlendirirler.

‘Operasyondan’ derken ne kastedildiği önemlidir.

Bazı Ülkücü basında da böyle bir başlıkla haberin verilmesi dikkatsizlik olarak görülmelidir.

MHP kendi içinde sürekli eleştiri hastalığından kurtulmalıdır.

Koalisyonların tartışıldığı hassas bir dönemden geçerken MHP’nin yok edilmesi girişimlerine hiçbir ülkücünün ortak olmayacağı muhakkaktır. Ancak, kurulan tezgâhlara ve tuzaklara hiçbir ülkücünün de düşmemesi gerekir. Tarihte de şahit olunan bir takım gerçekler vardır ki bunlardan ders çıkarmamız ve buna göre hareket etmemiz gerekmektedir.

Dünya’da en büyük imparatorluklar bile kendi içinden yapılan fitneler, dedikodular ve iftiralarla yıkılmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi hasta değildir. Ancak hastalara operasyon yapılır.

MHP çeşitli alanlarda yetki ve görevleri bir başka arkadaşa tevdi ederek daha zinde ve daha güçlü bir gövdeye kavuşabilir.

Bütün teşkilatlarda ve partilerde olduğu gibi MHP’nin de değişiklikler yapma hakkı vardır. Ancak, MHP’nin karşısında ki partilerin hiç birisi MHP’nin büyümesini istemez.

MHP elbette genel merkezinde uygun gördüğü ve daha verimli olabileceğine inandığı isimleri değerlendirmelidir.

Garabey

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 20:41
YORUM EKLE

banner331