MHP'li Arzu Erdem; Meclise Getirilmesi bile vehim

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem; Cinsel istismarla ilgili önergeye sert tepki gösterdi.

Kapsam 19.11.2016, 23:09
MHP'li Arzu Erdem; Meclise Getirilmesi bile vehim
Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem; “düşünün ki gözüne bakmaya bile kıyamadığınız evladınıza bir sapık tecavüz edecek, sonra baskıyla zorla evlenmeye ikna edecek.”

TBMM Genel Kurulu’nda Ak Parti’li vekillerin “cinsel istismar” suçunda mağdurla failin evlenmesi durumunda, Ceza Muhakemesi Kanununun 213. maddesine bakılmaksızın hükmün açıklanmasının geri bırakılması teklifiyle birlikte toplumun her kesimi tarafından tepki yağdı.

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, sosyal medyadaki hesabından cinsel istismarla ilgili meclise sunulan teklife sert tepki göstererek tecavüzü savunan yasanın meclise getirilmesini bile vahim  bulduğunu belirterek şöyle belirtti:

1. İlk kez Twitter kelime sınırlaması sinirimi bozuyor;  hırsım, öfkem, kinim büyük tecavüzcü savunan yasanın Meclisi getirilmesi bile vahim.

2. Ama yazacağım, düşünün ki gözüne bakmaya bile kıyamadığınız evladınıza bir sapık tecavüz edecek, sonra baskıyla zorla evlenmeye ikna edecek.

3. Babası yaşında bir sapıkla evliliğe zorlanacak, sebep toplum baskısı sebep korku. Ve buna evlilik diyeceksiniz, sapığa ceza verilmeyecek.

4. Kalkın vekil koltuğundan, anne Babalığınıza dönün, Gül yüzlü evlatlarınızın yüzüne bakın. hakkıyla layıkıyla anne baba olun.

 
Yorumlar (0)