MHP, Somer Şef’e Neden Tepki Gösterdi?

TV8 kanalında yayınlanan 'MasterChef' yarışmasının jüri üyelerinden şef Somer Sivrioğlu’na MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Hidayet Vahapoğlu'ndan tepki geldi.

Kapsam 30.08.2020, 22:01 31.08.2020, 00:01
MHP, Somer Şef’e Neden Tepki Gösterdi?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Hidayet Vahapoğlu, 'MasterChef' yarışmasının jüri üyelerinden şef Somer Sivrioğlu’na reklam karşılığı "Çin tuzu" nu övdüğü iddiasıyla tepki gösterdi. Vahapoğlu, Çin tuzunun yiyeceklere sahte lezzet kattığını, bağımlılık meydana getirdiğini ve doyma hissini yok ettiğini ifade ederek, kalp ve damar hastalıkları ile obeziteye yola açtığına dikkat çekti. 

Bol reytingli televizyon kanallardan birisi olan Acun Ilıcalı'nın TV8 kanalında yayınlanan 'MasterChef' yarışmasında şef Somer Sivrioğlu’na Çin tuzunu övmesinden dolayı tepki gösteren Vahapoğlu, “Bu adama çin tuzunun reklamını ne karşılığı yaptın diye birisi sormalı” ifadelerini kullandı.

Sivrioğlu, geçen bölümde yarışmacılara "MasterClass" verirken Çin tuzu olarak bilinen monosodyum glutamat (MSG) ile ilgili “İnsanlar monosodyum glutamatın kötü bir şey olduğunu düşünüyorlar. Hiç öyle bir şey yok.” demişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Vahapoğlu'ndan sert tepki! 

Sosyal medya Twitter hesabından paylaşımda bulundu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Hidayet Vahapoğlu, Tarım Bakanlığı ve RTÜK’ü etiketleyerek konuyla ilgili RTÜK ve Tarım Bakanlığı'na çağrıda bulundu ve "Bu adama çin tuzunun reklamını ne karşılığı yaptın diye birisi sormalı. Monosodyum glutamat (MSG) yiyeceklere sahte lezzet katan,  bağmlılık yapan, doyma hissini ortadan kaldıran,kalp-damar hastalıkları ve obezitenin öncelikli sebeplerindendir. Gizli reklamdır @rtukkurumsal @TCTarim" dedi.

Yorumlar (0)