Yandex Metrika

MHP Teşkilatlarını Gözden Geçirirken: DİKKAT!

MHP teşkilatlarında başarısızlığın sebeplerini aramak için çok fazla düşünmeye gerek yok aslında.

MHP Teşkilatlarını Gözden Geçirirken: DİKKAT!
12 Nisan 2014 Cumartesi 02:40

KAPSAMHABER- Milliyetçi Hareket Partisi çalışmayan ve başarılı olamayan İl ve İlçe Teşkilatlarını  çalışır hale getirmek için kolları sıvadı.

MHP Teşkilatlarının birçok İl ve İlçelerde çalışmadığı ve istenilen ölçülerde başarılı olamadığı bir gerçek.

MHP teşkilatlarında başarısızlığın sebeplerini aramak için çok fazla düşünmeye gerek yok aslında.

Bir bütünün birimleri olan her teşkilatın farklı yönetim tarzı, prensip ve kaideleri olması kurumsallıktan uzak bir yapının eseridir. Gerçek şudur ki; kurumsal bir yapının tüm unsurları ve birimleri tek prensip ve kaideler, plan ve programlar etrafında kümeleşir. Bir atomun parçaları ve zerreleri gibi…  


Bu yapının içinde teşkilatı yöneticilerinin özgür bir düşünce ile hareket ederek istediği gibi fikir ve fiiller içinde bulunması teşkilatlar arasında uyumsuzluğu, tabanda çelişkileri meydana getirmektedir.  Teşkilatlarda özgürlüklerde belli kaide ve kurallar içinde yürür gider. Herkes her istediğini yapacak kadar bir özgürlüğe sahip olduğunda kurumsal yapının bütün ana stünlarında çatlamalar ve yıkılmalar olur ki buda MHP'nin ileri hedeflere gidişini geciktirir veya engeller.

Bir orkestrada bütün enstrümanlar ayni ses ve tona göre akort edilir, ve ahenk sağlanır. Orkestra şefinin her hareketiyle bir anlam çıkar ve kulağa hoş gelen seslerin üretilmesi mümkün olur. Her orkestrada farklı akort ahengi bozar, zevk ve keyifi öldürerek insanların o karmaşadan uzaklaşmasına sebep olur.

Bir orkestraya sahip olabilmeniz zor bir şey değildir. Asıl zor olan orkestradan insanları mest edecek sesi duyurmasıdır.

Buna göre bir değerlendirme yapıldığında bir dairenin merkezinde yanan ışığın dairenin her yanına ulaşıp ulaşmadığına bakmalıdır. Eğer merkezden yayılan ışığı emen veya gölgeleyen bir engel veya bir cisim yoksa ortada, Görülecektir k,i merkezde yanan ışık, kuvveti nispetinde tüm daireyi orantılı şekilde saracaktır.

 MHP Genel Merkezinin yapması elzem olan hususlardan birisi bu anlayış çerçevesi içinde harekete geçmesidir. Işık O dairenin merkezinde yanıyor mu? Tüm dareyi aydınlatacak kuvvete sahip mi?

Değilse buna göre ışık kuvvetlendirilerek dairenin tümünü aydınlatacak güce sahip olmalıdır. Eğer yeterince bir kuvvete sahipse o zaman yayılmasına engel olabilen her şeyi ortadan kaldırmalıdır. Esas olan kişiler değil teşkilatlardır. Kişilerin yüzü gözü hatırıyla veya kişilerin menfaatleri doğrultusunda teşkilat menfaatleri her zaman çakışmaktadır.

Teşkilatların büyümesinde, güçlü olmasında en önemli faktör İNSAN’dır.

Milliyetçi Hareket Partisi gibi fikirlerinde hiçbir sapma göstermemiş, dün düşündüklerini bu gün değiştirmemiş bir partinin insan faktörü, MHP’yi güçlü kılacak, iktidara taşıyacak ve arzuladığı hedeflere çok daha hızlı yürütecek sayıda ve yetenektedir. Ancak bu insanların bir çoğu halkanın dışında fikir çilesi çekmekte, ışığın kör kaldığı noktalarda kendilerini heba etmektedir.

Eğer Teşkilatın bir numaralı unsuru insansa, gönlü dava aşkıyla dolu, hizmet etmek için bir sebep ve mahana arayan insanlar değerlendirilmelidir.  

İktidara gelmek için, fikir sisteminizi kaleye almayan, değerlerinize ve hedeflerinize inanmayan Ülkücü hareketin dışından ithal edilerek hareket içinde konumlandırılan insanlara bu hareketin hiç mi hiç ihtiyacı yoktur. 

KAPSAMHABER/RAMAZAN
 ÇAĞLARİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
misafir - 4 yıl önce
o orkestraya şef lazım...