Alexa

Muhsin Yazıcıoğlu; idealleri ve hayalleriyle anılıyor

25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş’ın Keş Dağı mevkisinde içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu anılıyor.

Muhsin Yazıcıoğlu; idealleri ve hayalleriyle anılıyor

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu, ölümünün 8. yılında büyük idealleri ve büyük hayalleriyle anılıyor. 

 BBP tarafından 25-31 Mart'ta düzenlenecek "Şehit Muhsin Yazıcıoğlu ve Şehitlerimizi Anma Haftası" etkinlikleri kapsamında anılacak. 

25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş’ın Keş Dağı mevkisinde içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu, ölümünün 8. yıl dönümünde düzenlenen törenle anılacak.

Muhsen Yazıcıoğlu Kimdir?

Muhsin Yazıcıoğlu' 31 Aralık 1954 günü Şarkışla'nın Elmalı köyünde doğdu.. İlk ve orta öğrenimini Şarkışla'da yaptı. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ni bitirdi. Muhsin Yazıcıoğlu 2 çocuk babası idi.

1968 yılında Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katıldı.1972 Yılında üniversite eğitimi için geldiği Ankara'da  Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev aldı.. Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve daha sonra Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptı. 1978 yılında faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği'nin de kurucu Genel Başkanı oldu. 1980 yılına kadar Milliyetçi Hareket Partisi'nde Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulundu.

12 Eylül 1980 Kenan Evren Darbesiyle birlikte sonra MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda yargılandı.  7,5 yıl Mamak Cezaevi'nde yattı. Cezaevinden çıktıktan sonra, cezaevindeki ülkücüler ve onların ailelerine yardım amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığında sumundu. Yazıcıoğlu, 1987'de Milliyetçi Çalışma Partisi'ne (MÇP) girdi ve Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı. 20 Ekim 1991 Milletvekili Genel Seçimlerinde, Refah Partisi (RP), Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) ve Islahatçı Demokrasi Partisi'nin (IDP) oluşturduğu ittifak bünyesinde milletvekili adayı adayı ve Sivas'tan milletvekili seçildi.

Yazıcıoğlu, 7 Temmuz 1992'de, 5 milletvekili arkadaşı ile beraber MÇP'den ayrılarak 29 Ocak 1993'te, Büyük Birlik Partisi'ni (BBP) kurdu ve partinin Genel Başkanı oldu.

22 Temmuz 2007 seçimlerinde Sivas'tan bağımsız milletvekili olarak TBMM'ye girdi ve seçimlerden önce bıraktığı BBP Genel Başkanlığına tekrar seçildi.

25 Mart 2009 tarihinde, Kahramanmaraş mitinginden Yozgat-Yerköy mitingine hareket etmek üzere içinde bulunduğu helikopter bilinmeyen bir sebepten dolayı düştü. Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümü hala araştırılmaktatır.Yazıcıoğlu'nun ölümü üzerindeki sır perdesi hala kaldırılmış değildir. Yazıcıoğlu'nun suikaste uğradığı yönünde büyük deliller bulunmaktadır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2017, 00:33
YORUM EKLE

banner325