Naim Yanık Kimdir, Taşmedreseliler Ne Demektir?

Taş Medreseliler kimdir? Taşmedreseliler Genel Başkanı kimdir? 12 Eylül darbesinde MHP ve ülkücü kuruluşlar davasında yargılanan ve ceza alanların ismi olan Taşmedreseliler Derneği Genel Başkanı Naim Yanık kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Kapsam 16.05.2020, 21:02
Naim Yanık Kimdir, Taşmedreseliler Ne Demektir?

Taşmedreseliler Genel Başkanı kimdir? vatandaşlar merak ediyor. Taşmedreseliler Genel Başkanı Naim Yanık nerelidir? İnsanlar merak ediyor. Uzun zamandır sosyal medyada ve basında yer bulan Taşmedreseliler, 50 Yıldır siyasi geçmişi bulunan Milliyetçi-Ülkücü Hareketin hep içinde olan ve bundan sonra da içinde bulunacak ve mücadelelerine devam edecek olan insanlar olarak kendilerini nitelendirmektedir.

TAŞMEDRESELİLER KİMDİR?

12 Eylül 1980 Kenan Evren Darbesi ile birlikte cezaevlerine atılan, zulüm ve işkencelere maruz bırakılan ve yargılanan, suçsuz yere mahkum edilen ve kimi de asılarak şehit edilen ülkücülere verilen isim olan TAŞMEDRESELİLER özetle, 12 Eylül darbesinde MHP ve ülkücü kuruluşlar davasında yargılanan ve ceza alanların ismidir. Hoca Ahmed Yesevi, Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli, Necmeddin Kübra ve Nesimi’dir. Şüphesiz ki Mustafa Kemal hayatta olsaydı bu düşüncenin en büyük himâyedarları olacağına vurgu yapan Taşmedreseliler, Milli Mücâdele’nin başlangıç yıllarının “Karakol Teşkilâtı” olarak ta telakki edildiğini belirtmektedirler.

TAŞMEDRESELİLER GENEL BAŞKANI NAİM YANIK KİMDİR?

1 Mart 1960 yılında Erzurum Hasankale'de doğan Naim Yanık, Lise mezunu olup, evli ve 3 çocuk babasıdır. Taşmedreseliler Genel Başkanı Naim Yanık 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Milliyetçi Hareket Partisi Ankara 2. Bölge Bölgesi, 5'nci sıradan millet vekili adayı olmuştur.

TAŞMEDRESELİLERİN AMACI NEDİR?

Taşmedreselilerin amacının ne olduğu merak ediliyor. Taşmedreseliler 12 eylül öncesinde komünizme ve her türlü emperyalizme karşı mücadele eden Türk milliyetçiliği fikrini esas olan ülkücülerdir. Taşmedreseliler adındanda anlaşılacağı üzere, 12 eylül darbesi ardından cezaevlerine doldurulan ve gençlikleri ellerinden alınan vatan sevdalılarıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)