Nazlı Ilıcak Neyin Peşinde...

Usta Gazeteci olarak bilinen Nazlı ılıcak bu kadar sığ bir yorumla ustalığına gölge düşürüyor...

Kapsam 04.07.2015, 03:25 25.07.2016, 20:41
Nazlı Ilıcak Neyin Peşinde...

Usta Gazeteci olarak bilinen Nazlı ılıcak bu kadar sığ bir yorumla ustalığına gölge düşürüyor...

Bugün Yazarı Nazlı Ilıcak köşe yazısında, böyle giderse MHP'nin yeni bir seçimde oy kaybedeceğini iyazıyor.

'MHP ilk günden itibaren kırmızı çizgilerini açıklıyor: Tayyip Erdoğan, Çankaya’ya taşınsın; yolsuzlukların hesabı sorulsun; çözüm süreci (çözülme süreci) sonlandırılsın…'

Ve soruyor Ilıcak: "Bu hedefe ulaşmak için olumlu yönde bir adım atmak gerekmez mi? Meselâ, CHP ile koalisyon kurulsa en azından Tayyip Erdoğan’ın Çankaya’ya taşınması sağlanabilir ve yolsuzlukların hesabı hemen sorulur. Hatta MHP, AK Parti ile bir koalisyon kursa dahi, Meclis’teki yasal düzenlemelerle kolayca netice alınır. Ama ne görüyoruz? Devlet Bahçeli, HDP’yi kategorik olarak dışlamak suretiyle Meclis’i kilitliyor...."
....
'Bu ana kadar Devlet Bahçeli çok olumsuz bir performans sergiledi. Bir erken seçim olduğunda, oylarını artırması mümkün görünmüyor. Aksine, önemli ölçüde kayıp verebilir.'

Şu ana kadar MHP ve onun Genel Başkanı kadar Performansı yüksek ve sözlerinin arkasında duran hangi partilermiş merak ediyoruz.

Performanstan kasıt omurgasız olmak mı?

Meydanlarda söylenen onca sözü unutarak hiç bir şey olmamış gibi mi davranmak mı?

Milliyetçi Hareket partisi'nin sadece hükümet olmak için daha önce düştüğü hatalara düşeceğini sanmıyorum.

Seçmen her şeyi görüyor. Partiler içerisinde karakterli bir duruş sergileyen MHP olası bir erken seçimde gösterdiği performansla oyunu artıracaktır.


murat diyar

 
Yorumlar (0)