Necattin Demirtaş: Onların Yaşı Kadar Benim Ülkücülüğüm Var

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, kapsam haber'de 2013 yılında yayınlanan röportajda, "Ben 18 yaşımdan beri ülkücüyüm. Şu anda 60 yaşındayım. Ezbere konuşmakla ülkücü olunmuyor. Ülkücülük fedakârlık ister, yaşam ister, savaş ister... " ifadelerini kullanmıştı.

Kapsam 27.07.2019, 02:08 27.07.2019, 03:42
Necattin Demirtaş: Onların Yaşı Kadar Benim Ülkücülüğüm Var

Necattin Demirtaş, 05 Mayıs 2013 tarihinde Kapsamhaber'de yayınlanan röpotajda,18 yaşından beri ülkücü olduğunu, 60 yaşında olduğunu, (kendisinin ülkücülüğünü sorgulayanlar için) ifade ederek, "Onların yaşı kadar benim ülkücülüğüm var. Ezbere konuşmakla ülkücü olunmuyor. Ülkücülük fedakârlık ister, yaşam ister, savaş ister... Öyle işine geldiği zaman ülkücü gelmediği zaman türkücülükle bu iş olmaz." dedi.

DEMİRTAŞ: BEN ÜLKÜCÜYÜM

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın dünkü siyasi bakışı ve belediye anlayışıyla bugünkü anlayışı arasında neler değişti tam olarak bunu anlamak için sanırım yeni bir röportaja daha ihtiyacımız vardır. Ancak, bugün de Başkan Demirtaş'ın konuşmalarına ve açıklamalarına bakıldığında Ülkücülüğünden taviz vermediğini ve ülkücü olduğunu söyleyerek "Değişen hiçbir şey yok, ben ülkücüyüm" diyor.

"ÜLKÜCÜYE Mİ OY VERECEĞİZ?"

2019 yerel seçimlerde İyi Parti ve CHP'nin oluşturduğu Millet İttifakı adayı olan Necattin Demirtaş, Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirdiği aday tanıtım töreninde ‘Ben ölene kadar ülkücüyüm’ ifadelerinin ardından meydanda bulunan CHP’lilerin tepkilerini çekmişti ve CHP seçmeni “bir ülkücüye mi oy vereceğiz” diyerek meydanıterk etmişti.

ADAY OLMAYACAKTIM

Yine 2019 yerel seçimleri öncesi yaptığı açıklamada "ÖLENE KADAR ÜLKÜCÜYÜM" ifadelerini kullanıyor. "Diyorlarki Demirtaş, dün MHP'deydi şimdi İYİ parti'de bir koltuk kavgasına buraya geldi. Necattin Demirtaş,18 yaşından beri ülkücüydü ölünceye kadar da ülkücü kalacak. Bu benim yaşam tarzım, başkalarının yaşam tarzınada saygı duyuyorum." diyor ve Erdoğan Tok'un aday gösterilmesinden dolayı İyi parti'den aday olduğunu, bir başka isim aday gösterilse partisinden ayrılarak bir başka partiden aday olmayacağını da sözlerine ekledi.

MHP KAN KAYBEDİYOR

Necattin Demirtaş yine 2013 yılında yaptığı özeleştiride, Ülkede MHP’ye yüzde 50 oy veren bir topluluk olduğunu ancak yüzde 11–12 oy aldıklarını belirterek; "Bu sonuç kişisel menfaatler uğruna partiye zarar veren insanların doğrultusunda ortaya çıkıyor. Toplumsal menfaat değil bireysel menfaatler ön plana çıkınca MHP kan kaybediyor... " ifadelerini kullanmıştı.

USULSÜZ BİRŞEY KİMSE BEKLEMESİN

Siyasetçi hangi partiden olursa olsun seçimleri kazanıp belediye başkanı olduktan sonra herkese eşit mesafede durması gerektiğini belirten Demirtaş, "Sen benim partilimsin, sen diğer partiye oy verdin diye taraf olmaz. Aynı şekilde vatandaşta bunu böyle bilip bu şekilde davranmalı. Kimse benim karşıma, "başkan bizim partili bizim bu işimizi halleder" düşüncesiyle gelmesin. Halledilecek işler zaten birimlerimizde hallediliyor. Benden usulsüz hiçbir şey kimse beklemesin. Böyle olduğum için eleştirenlerim çoktur benim." demişti.

ÜLKÜCÜ SADECE MHP'DE Mİ OLUR?

Bütün bunlara bakarak bugün Başkan Necattin Demirtaş'ın ne kadar değişip değişmediği hususunda bir karar vermek mümkün olabilir. Demirtaş, bir başka partiden belediye başkan adayı olmakla ülkücülüğünden birşey kaybetmediğini ve halen ülkücü olduğunu belirtirken, Ülkücü sadece MHP'de mi olur - olmaz tartışmalarıda devam edecektir. Ancak Başkan Demirtaş kişisel anlamda ülkücü fıtrata sahip olduğunu çoğu konuşmalarında ısrarla dile getiriyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (2)
murat sağlam 3 yıl önce
Necattin demirtaş adam gibi adamdır. Demirtaş'ın ülkücülüğünü kimse yargılayamaz.
ayşe vural 3 yıl önce
demirtaş'ı PKK'lı olarak suçlayanlar utansın. Necattin Demirtaş her zaman ülkücüdür. İyi bir adam olduğunu bütün ilkadımlılara ıspatlamış bir adamdır.