Nihal Temur kimdir?

‘Sınırları Aşan Kadın Ödülü’ alan Nihal Temur kimdir? Nihal Temur, içerik üreticileriyle, kaliteleri içeriklere ulaşmak isteyenleri buluşturan interaktif bir adres olan Accesland’in kurucusudur.

Kapsam 04.06.2021, 20:35 04.06.2021, 23:13
Nihal Temur kimdir?

Nihal Temur, 1989’de katıldığı Unilever’de değişik ülkelerde, bölümlerde  ve kategorilerde çeşitli görevler almıştır. Son zamanlarda Nihal Timur merak ediliyor. Birbirinden farklı yetenekleriyle dikkatlerin üzerinde toplayan Nihal Temur kimdir, ne iş yapar, özellikleri nedir?

Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü bitirdi. Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde ihtisasını tamamladı. Profesyonel hayatında, Unilever’de Global ve Bölge Tedarik Zinciri Yönetim Kurulu üyelikleri ve Tedarik Zinciri Bölge Başkanlığı görevlerini yürüttü. Nihal Temur, Unilever’deki son görevinde Ortadoğu, Kuzey Afrika, Rusya, Türkiye, Turki Cumhuriyetler ile İran ve İsrail’in de dahil olduğu 35 ülkede yeni fabrika yatırımları, tedarik zincirinde dijital transformasyon gibi farklı projelere imza attı. 80’i aşan ülkede liderlik yaparak, tüm kariyeri boyunca onlarca farklı milletten liderler yetiştirdi ve bu çalışmaları nedeniyle ‘Sınırları Aşan Kadın Ödülü’ aldı. Görsel-işitsel alana ve dijital teknolojilere özel ilgisi nedeniyle Unilever’den ayrılıp Silikon Vadisi’nde araştırmalar yaptı. Aralık 2019’da ise Poseidon Vision’ı kurdu. Poseidon Vision, Türkiye’de yaratılacak içerikleri dünya ile buluşturmayı, profesyonel deneyimleri ile endüstriye fark yaratan bir bakış açısı getirmeyi ve kaliteli içeriklerle yeni platformlar üretmeyi hedeflemektedir.

Nihal Temur kimdir?

1989’de katıldığı Unilever’de değişik ülkelerde, bölümlerde  ve kategorilerde çeşitli görevler alan Nihal Temur,  2006 yılında  Dubai’ye Unilever Afrika, Ortadoğu ve Türkiye Kişisel Bakım Ürünleri Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı olarak atandı. Bu bölgedeki 30 ‘u aşkın ülkede yapılan yeni ürün lansmanlarından ve 20 fabrikadan oluşan üretim ağının yatırımları, stratejisi, yeniden yapılanması ile teknoloji geliştirmelerinden sorumlu olarak çalışan Nihal Temur, 2008 yılı ortasında Singapur’a Asya-Pasifik, Afrika, Ortadoğu,Türkiye ve Rusya Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Temur, 40’ı aşkın ülkedeki 90’ı aşkın fabrikanın Ev Bakım ürünleri ile Kişişel Bakım ürünleri portfolyosunun Bölge Tedarik Zinciri liderliğini yaptı. Profesyonel hayatının 11 yılı aşkın bir süresini İngiltere, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri ve Singapur’da geçiren, tedarik zinciri stratejilerinin bölgesel ve global bazda yapılanmasında ve hayata geçirilmesinde, yeni yatırımlarda,değişim ve dijitalleşmede  önemli kararlara imza atan Nihal Temur, 2011-2016 yılları arasında Unilever Türkiye, İsrail, Orta Asya ve İran’daki tüm portfolyodan sorumlu Tedarik Zinciri Başkanı olarak görev yapan Temur, 2016 yılı Temmuz ayı itibarıyla; Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Tedarik Zincirinden Sorumlu Başkanı olarak atanmıştır. Nihal Temur hem 35  ülkeden oluşan bu bölgenin Tedarik Zinciri Başkanı hem de Unilever Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi’dir.Ayrıca globaldeki 8 bölgeden oluşan Tedarik Zinciri Yönetim Kurulu üyesidir.

Nihal Temur, içerik üreticileriyle, kaliteleri içeriklere ulaşmak isteyenleri buluşturan interaktif bir adres olan  Accesland’in kurucusudur. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)