Ofislerinizi toparlayan çözümler: Dosya dolapları

Kapsam 22.02.2021, 23:24
Ofislerinizi toparlayan çözümler: Dosya dolapları

Ofis ortamlarında en çok çalışma ortamının düzenine ve evrakların kolay bulunması önemlidir. Dağınık bir ortamda çalışma hem zordur hem de aradığınız dosyayı bulmakta zorlanırsınız. Böyle bir ortamdan uzaklaşmak için ofisinize bir tane dosya dolabı gerekir. Bu dolaplara dosyalarınızı düzenle koyabilir ve saklarsınız. Dokümanlarınızın bazen seneler boyu saklanması gerekir. Ortalıkta duran belgelerin kaybolma ihtimali yüksektir.

Evrakların, dokümanların ve dosyaların dışında bu dolaplara ağır eşyaları da koyabilirsiniz. Örneğin temizlik eşyalarını ya da laboratuvar malzemelerini koyabilirsiniz. Kullanım amacı çokça bulunan bu dolapları her işletme ofislerinde ya da endüstriyel alanlarda bulundurmaktadır.

Raflarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bilindiği üzer çelik dosya dolabı fiyatları sacın kalınlığı ve metalin kalitesine bağlıdır. Bu rafların maksimum taşıma kapasitesi 40-50 kilogramdır. Bu rafların taşıma kapasitesini fazla istiyorsanız Endüstriyel Malzeme Dolabı’nı tercih edebilirsiniz. Bu dolapların taşıma kapasitesi daha fazladır ve daha dayanıklıdır.

Dosya dolaplarının 3 farklı modeli bulunmaktadır. Bu modeller ; 198lik dosya , 130’luk dosya , 100’lük dosya dolabı şeklindedir. Bu dolaplardan birini ihtiyacınız doğrultusunda tercih edebilirsiniz. Dosya dolabındaki rafların sayısını tercih edebilirsiniz. Rafları manuel şekilde ayarlama imkanınız vardır. Dolaplar standart olarak RAL 7035 GRİ renkte üretilmektedir. Bu standart renk dışında bir renk istiyorsanız firmayla iletişime geçmenizi öneririz.

Kilitli metal dolaplar hayatımızın her alanında mevcuttur. Örneğin bir üniversite ortamında veya bir sağlık kuruluşunda veya bir fabrikada. Hemen hemen her ortamda kullanılan çelik dolaplar son derece uzun ömürlüdür. Ahşap modellere göre son derece sağlamdır. Bunun nedeni demirden imal edilmiş olmasından kaynaklanır. Güncel metal dolap modelleri için makalemizdeki linklere tıklayabilirsiniz.

Günümüzde evde çalışma ortamında bir artış olduğu için çalışanlar artık evlerinde de bir dosya dolabı olması gerektiğini düşünüyor. Bunun için ev ortamına da uygun modeller üretilmektedir. Evinizin dizaynına göre tercihlerinizi yapabilirsiniz. Evinizde dağınık duran klasörleri bir dolabın içinde dizebilir ve dağınıklıktan kurtulursunuz. Bunun için yapmanız gereken dosya dolabı üreticisini bulmanız gerekir.

Sizin için önerimiz Engin Metal’dir. Bu firma yıllardır bu sektörde olduğu için sizin isteklerinizi tam anlamıyla karşılayacaktır. Bunun için firmayla iletişime geçmenizi öneririz. 40 yıldan fazla piyasada olan ve referanslarına baktığınız zaman sizin için en uygun firma olacaktır. Toptan ve perakende satışı yapmaktadır. Üreticisi olduğu için uygun fiyatlara soyunma dolabı bulabilirsiniz.

Dolaplar üretilirken kullanılan malzemenin kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Bu dolaplarda gömme kilit sistemi mevcuttur. Ereğli sacı ve elektro statik toz boya kullanılır. Soyunma dolaplarını alırken bu kriterlere göz atmanızda fayda vardır.

Yorumlar (0)