Oğuz Özat Kimdir, Nerelidir, Ne İş Yapar?

Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz Özat, kimdir, nerelidir, ne iş yapar? Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde atanmış, Öğretmen, idareci ve memurların üye olabildiği Eğitim Gücü Sendikasının kurucusu Oğuz Özat'ın kim olduğu merak ediliyor.

Kapsam 03.11.2021, 14:19
Oğuz Özat Kimdir, Nerelidir, Ne İş Yapar?

Oğuz Özat tarafından kurulan Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde atanmış, Öğretmen, idareci ve memurların üye olabildiği Eğitim Gücü Sendikası'nın Genel Genel Başkanlığını üstlendi.

Eğitim Gücü Sendikası'nın Genel Başkanı Oğuz Özat, Milli Eğitim Bakanlığında Rehberlik/Psikolojik Danışma branşında çalışmaktadır. Geçmişinde farklı sendika şube başkanlığı yapan, 2 yıldır Türk psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Başkanlığında bulunan ve branşına dönük kazanımlar ve mücadeleleri ile bilinen Oğuz Özat kimdir? 

Oğuz Özat, kurdukları sendikanın vizyonunu şöyle açıklıyor:

  • Milli kültür değerlerimizden beslenerek, bilimin öncülüğünde:
  • Türk Eğitim Sisteminin ve üyelerinin sorunlarını tespit etmek
  • Çözümler üretmek, sorunların çözümü için hukuki mücadele vermek
  • Etkili eylemler yaparak eğitim sistemini milli ve çağdaş hale getirmek
  • öğretmenlik mesleğinin onurunu yükseltmek
  • Eğitim çalışanlarının sosyal ve ekonomik haklarını geliştirerek
  • Ülkemizin sosyal, kültürel kalkınmasına katkıda bulunarak alanında öncü bir kuruluş olmak.

Oğuz Özat Kimdir?

1971 yılında Sivas'ta doğan Oğuz Özat, 2002 de ve 2004 te Eğitim Yöneticiliği sınavını kazanarak Kahramanmaraş ta 4 yıl Kurum yöneticiliği yaptı. Özat, Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet bakanlığı, Aile bakanlığı Yönetici, personeli ve uzmanlarına, Sivil toplum kuruluşlarına ve halkımıza Pedagoji, iletişim, psikoloji konferansları ve eğitimleri verdi.

29 Eylül 2019'da Türk PDR Derneği'nin Başkanı olan Oğuz Özat, geçirdiği trafik kazası sonucunda yoğun bakıma alındı.hayati tehlikeyi atlatan Oğuz Özat, evli ve  iki kız çocuğu babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)