Ömer Koç Kimdir?

Turkuaz Healthcare, üst düzey bir atama gerçekleştirdi Şirketin yeni CEO’su Ömer KOÇ oldu.  Peki Ömer Koç kimdir, nerelidir?

Kapsam 13.05.2022, 12:17
Ömer Koç Kimdir?

Ömer Koç, Turkuaz Healthcare şirketinin yeni CEO'su oldu. Dünyanın en büyük medikal üreticilerinden biri olan Turkuaz Healthcare, sektördeki 22 yıllık tecrübesi ve stratejik iş ortaklarıyla Türkiye’de faaliyet gösteriyor. 128’den fazla ülke ile dünyanın dört bir köşesine ulaştıran sektör lideri şirket, büyüme yolculuğuna CEO Ömer KOÇ ile devam ediyor.

Ömer Koç Kimdir?

Kariyerine 2007 yılında Eczacıbaşı Girişim Pazarlama’da satış temsilcisi olarak başlayan Ömer KOÇ, 2008-2011 yılları arasında Nivea Beiersdorf’ta ticari pazarlama yöneticisi olarak görev aldı. 2012-2018 yılları arasında Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu’nda sırasıyla Zincir Mağazalar Satış Yöneticisi, Ege&Akdeniz Bölge Müdürü ve Ticari Pazarlama Müdürü olarak çalışan Koç, 2019-2022 yılları arasında ise Eczacıbaşı Profesyonel İş Birimi Direktörlüğü görevini yürüttü. Aynı zaman zarfında Eczacıbaşı Topluluğu Dijital Dönüşüm Ofisi üyesi olarak çok çeşitli projelerde yer alan Ömer Koç, 15 Nisan 2022 tarihi itibariyle Turkuaz Healthcare CEO’luk görevini üstlendi. Ömer KOÇ, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği, yüksek lisans eğitimini ise Galatasaray Üniversitesi Pazarlama İletişimi bölümünde tamamladı. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)