Onur Kurtay Kimdir, nerelidir?

Ülkemize önemli katkılar sağlayan Onur Kurtay, kimdir, nerelidir, hangi görevlerde bulunmuştur? Kurtay, Ukrayna Türkiye arasındaki ticaret vizyonuyla Bursa’da iki ülke arasındaki ticaret hacmini arttırmaya yönelik çalışmalarda bulunmuştur.

Kapsam 06.01.2022, 22:08
Onur Kurtay Kimdir, nerelidir?

Onur Kurtay ,Ukrayna Türkiye arasındaki ticaret vizyonuyla Bursa’da iki ülke arasındaki ticaret hacmini arttırmaya yönelik çalışmalarda bulunarak Ülkemize önemli  katkılar  sağlamıştır. Peki, Onur Kurtay kimdir, ne iş yapmaktadır.

Onur Kurtay KİMDİR

1985 Bursa doğumlu olan Onur Kurtay, Ukrayna Kiev Avrupa Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı eğitimi aldı. Ukrayna’da bulunduğu süre içerisinde öğrenci birliği ve iş adamları dernekleriyle ortaklaşa çalışmalarda bulunan Kurtay, Türkiye konsolosluğu ile kültür gelişimi çalışmalarında yer almış, düzenlenen çeşitli fuar organizasyonlarında iş adamları ve diplomat karşılamalarında görev almıştır.

Aktif olarak Profesyonel iş hayatında Pazar araştırması, Uluslararası Pazarlama, Dış Ticaret , Markalaşma ve Uluslararası Ticari Işbirlikleri konularında çalışmalarına devam eden Onur Kurtay, Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif görev almış, Gemlik Kent Konseyi Gençlik Meclisinde başkanlık yapmış, Ukrayna İş Adamları Derneği (TUİD) ve Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ile ortak faaliyetlerde bulunmuştur.

Ukrayna Türkiye arasındaki ticaret vizyonuyla Bursa’da iki ülke arasındaki ticaret hacmini arttırmaya yönelik çalışmalarda bulunan Kurtay, Hollanda Türkiye Ticaret Odası Başkan vekilliği görevini yürütmüş ve Hollanda ile Türkiye arasında aktif rol almıştır. Ukrayna Türkiye Ticari İşbirliği Derneğinde Yönetim kurulu Başkanlığı Aynı zamanda Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu Doğu Avrupa Bölge Başkanlığı görevini İcra etmiştir. 2017 Yılı Avrupa Başarı Ödülleri Yöneticilik ve Girişimcilik ödülü almıştır.

Ülkemize önemli katkılar sağlayan  Kurtay, son olarak World Export And Health Organization Forum Türkiye Başkanlığı yapmaktadır. İngiltere ve Türkiye Merkezli çalışmaları yürüten Dünya ihracat ve sağlık organizasyonları Forumu ile ihracat yapmak isteyen ve ihracat hacmini büyütmek isteyen firmaların ihracat paydaşlarını arttırmaktadır. İhracat, Hizmet İhracatı ve Sağlık Turizmi alanında da çalışmalar yürüten Kurtay bu alanda önemli etkinliklere öncülük etmekte ve akademik çalışmalara da destek vermektedir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)