Ortak Değerlerde Birleşmek

Samsun Eski Kızılay Başkanı Mustafa Keskin; Sadece Olağanüstü durumlarda değil milletin varlığı ive devamı için ortak değerlerde birleşilmesi gerektiği vurgusunu yaptı.

Kapsam 14.10.2016, 11:31
Ortak Değerlerde Birleşmek
Mustafa Keskin; yeni yazısında birlik ve beraberliğin, müşterek değerlerde birleşmenin millet nezdinde ne kadar değerli olduğunu yazdı.

ASGARİ MÜŞTEREKLER – ORTAK DEĞERLERDE BİRLEŞMEK başlığı altında kaleme aldığı yazısında; "Ortak değerlerde çatışılmamalı, ayrışılmamalı, ötekileştirilmemelidir. Siyasi, ideolojik çıkar için kullanılmamalıdır." diyerek, ortak değerlerin sömürülmemesi gerektiğini belirterek, ortak değerler sömürülmemelidir dedi.

Türkiye’de ortak değerlerin bile müşterek değerler olmadığını savunan Keskin; Cemaat, tarikat, mezhep, örgüt, siyaset, ideoloji inançları müşterekliğinden, millet müşterekliğine geçilemediğini iddia etti.

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran millî irade, millî kimlik ve tarihimiz ile çelişen bir anlayış kabul edilemez olduğunu kaydeden Keskin yazısına şöyle devam etti:

Türk kimliği, Türk milleti, Türk dili, Türk Bayrağı, Türk devleti ve ülkesinin bölünmez bütünlüğü, Türk İslam inancı, Kur’an-ı Kerim, Ezan, İstiklâl Marşı, Atatürk, Cumhuriyet, Demokrasi, Adalet, Hukuk, Misak-ı Millî, Bayramlar (sevinç günleri), yas günleri gibi Türk milletini Türk milleti, Türkiye’yi Türkiye yapan ilkeler ve değerlere saygılı ve gerçekten içten bağlı olunmalıdır.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLA
Yorumlar (0)
14°
az bulutlu