Oyuncak Bebekler Nasıl Seçilmelidir?

Kapsam 18.02.2021, 12:53 21.02.2021, 12:57
Oyuncak Bebekler Nasıl Seçilmelidir?

Oyuncak bebekler, çocuklarınız kendisiyle ya da arkadaşlarıyla sosyalleşirken kullandığı oyuncaklardan biridir. Her çocuğun ilgisini çeken oyuncak bebekler, ilgi alanlarına göre farklı oyuncaklara yönelebilirler. Burada ebeveynlere düşen görev, çocuklarını iyi tanıyıp ilgisi olan oyuncağı seçmektedir. Çünkü çocuklar oyun kurarken önce ilgisini çeken, beğendiği oyuncakları seçerler. Ancak bu durum çocuklarını ilgisini çeken her oyuncağın oynamaya uygun olduğu anlamına gelmez. Çocuğunuza alacağınız oyuncak bebekleri seçerken bazı durumlara dikkat etmeniz gerekir.

Oyuncak bebek seçerken ilk olarak bakmanız gereken nokta, oyuncak bebek yapımında kullanılan maddenin kanserojen etkiye sahip olup olmadığına dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle 0-3 yaş arası bebekler , oyuncakları önce ağızlarına götürerek deneyimlemeye çalışırlar. Bu şekilde oyuncakla direkt temas halinde olan çocuklar için oyuncak bebek seçimlerinde kanserojen madde içermeyen oyuncaklar tercih edilebilir.

Oyuncak bebek seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da oyuncakların kalitesi ile alakalıdır. Çocuklarınıza alacağınız oyuncak bebeklerin kaliteli oluşu, çocukların oyuncak bebeklerle daha uzun süre oyun oynamasını sağlayabilir. Oyuncak bebeklerde, kaliteli ve kanserojen madde içermeyen parçalar kullanılarak hazırlandığında çocuklarınız için daha uygun bir oyun arkadaşı olabilir. Kolay kırılabilen, kumaş rengi çıkan ya da tüylü oyuncaklar için tüyü kopan oyuncaklar tercih edilmemelidir.

Oyuncak bebekler seçerken dikkat etmeniz gereken diğer önemli konu yaşa uygunluğudur. Çocuğunuza alacağınız oyuncak bebekleri, çocuğunuzun yaşına uygun olarak tercih etmelisiniz.

Yorumlar (0)