Paslanmaz Hortum Ne İşe Yarar?

Kapsam 26.07.2022, 22:14
Paslanmaz Hortum Ne İşe Yarar?

Paslanmaz hortum evlerde, iş yerlerinde, imalathanelerde ve fabrikalar olmak üzere birçok yerlerde kullanım alanları oldukça geniştir. Paslanmaz hortum çürümeye karşı oldukça dayanıklı olduğu için uzun yıllar kullanılmaktadır.

Esnek ve hassas yapısıyla genellikle su tesisatlarında ve güneş enerji sistemlerinde kullanılmaktadır. Özel paslanmaz sacdan imal edilen paslanmaz hortum alınırken TSE onaylı olup olmadığı kontrol edilir. Kullanım alanlarına göre uygun olup olmaması ve dayanıklı, kaliteli olmasına dikkat edilir.

Kullanımı ve montajı kolay olan, aşınmaya ve çürümeye karşı uzun ömürlü özel bir paslanmaz sacdan imal edilen bir hortumdur. Paslanmaz hortum genellikle kombilerde, ocakta, sayaçlarda, Çeşme ve armatürler de kullanılmaktadır. evimizdeki kombide, ocakta, dairemizin girişindeki sayaçlarda, çeşme de kullanılmaktadır. Bunların haricinde su tesisatlarında, güneş enerji sistemlerinde, kazanlar da kullanılır.


Paslanmaz Hortum Özellikleri Nelerdir?

Sıcaklık basıncına dayanıklı bir hortumdur. Esnek ve hassas yapısıyla montajı oldukça kolay bir hortumdur. Aşınmaya ve çürümeye oldukça dayanıklıdır. İstenilen ölçülerde kolaylıkla kesilebilmelerinden dolayı boru tesisatlarında çok sık kullanılmaktadır.

Esnek yapısıyla kolaylıkla eğilip bükülmesinden dolayı istenilen boyutta ayarlanabilmektedir.  Malzeme ve iş gücünden zaman kazandırmaktadır. Yaklaşık 1400 ve 1450 dereceye kadar paslanmaz hortum dayanma gücüne sahiptir. Bundan dolayı yangına karşı dayanıklıdır.

Kılıftan beklenen, temizlik kimyasallarına karşı hortumu koruması ve bir yangın esnasında bünyesindeki zararlı kimyasalları ortama vererek bir solunum yolu tehlikesini ortaya çıkarmamasıdır. Bu hortumlar birçok testlerden geçmektedir. Bu testler sonucunda TSE onaylı belge alınmaktadır. Paslanmaz hortum almak istenirse https://www.sanayiden.com/paslanmaz-boru-ve-hortum internet adresinden satın alabilirsiniz.

Yorumlar (0)