PKK Yollara Mayın Döşüyor!

Tük Milletinin güvenliğinin sağlanması için Başta TSK ve tüm güvenlik birimleri görevlerini rahat bir şekilde yapabilmeleri için tepkiler son bulmalıdır.

Kapsam 20.07.2016, 11:37 25.07.2016, 18:17
PKK Yollara Mayın Döşüyor!
15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı bir tepki oluştu. Halkın tepkisi aslında TSK’ya değil darbe yapmaya kalkışan hainlere olmuştur.

TSK tarafından Sabah saatlerinde yapılan bir duyurunun Milletimiz için çok önemli olduğuna inanıyoruz. TSK; Ey milletim, ey güzel halkım artık dışarda göreceğiniz askerler sizin has evlatlarınızdır. Dışarda olun, ama askerinize saldırmayın, araçlarımızı taşlamayın, FETÖ'cüleri sevindirmeyin" diyor.

TSK’dan yapılan açıklamada, 15 Temmuz’dan sonra TSK’nın özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da çalışamaz hale geldiği belirtildi. Bu iç kargaşadan yararlanan PKK’nın zılgıt çekerek yollara yeniden mayın döşediğine dikkat çekerek; “bu şerefsiz çetenin amaçlarına bilmeden hizmet etmeyin” diyerek tüm vatandaşlar uyarıldı.

Kamuoyuna duyuru niteliğinde yayımlanan bildiride,”Ey milletim, ey güzel halkım artık dışarda göreceğiniz askerler sizin has evlatlarınızdır. Dışarda olun, ama askerinize saldırmayın, araçlarımızı taşlamayın, FETÖ'cüleri sevindirmeyin” dedi. 

Dışarıda olunmasını ancak askere saldırılmaması, araçların taşlanmaması ve halkla ordunun karşı karşıya getirilmesi oyununa gelinmemesi yönünde yapılan açıklamada, "Bu ciddi bir milli meseledir. Bu travmayı ancak bu şekilde kısa sürede atlatabiliriz. Aksi takdirde bu hainler amaçlarına, kendileri içeri tıkılsalar dahi ulaşmış olacaklar" denildi.

Evet, Türk Silahlı kuvvetleri’nden yapılan bu çok önemli açıklama tüm milletimiz tarafından dikkate alınmalıdır. TSK içinde yapılanmış ve barsaklarını sarmış iltihap dışa atıldığı yönündeki açıklama Türkiye’nin en yetkili organlarından yapılmıştır. Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan, Sayın Genel Kurmay Başkanı ve muhalefet liderleri tarafından Darbenin önlendiği ancak dikkatli olunduğu hususunun altı çizilmiştir. Bundan sonra halkın tepkileri kurumlara yönelmemelidir. Kurumları çalışamaz duruma getirecek herhangi bir davranış iç ve dış düşmanların yüzünü güldürmekte, sınır bölgelerimizde görev yapmakta olan Mehmetçiklerimizi zor durumda bırakmaktadır. Onlar görevlerini en iyi şekilde yapabilmesi için TSK’ne saldırılmamalı, görevlerini yapamaz duruma getirmemelidir.

Türk Milleti 15 Temmuz büyük bir kahramanlık göstererek ilk tepkisini göstermiş, bu ülkede darbelere geçit olmayacağını canı pahasına haykırmış, darbeciler püskürtülmüştür.

TSK’nın açıklamalarına kulak verilmelidir. Sınırlarımızda ve bazı bölgelerimizde IŞID ve PKK militanları eylemlerine devam etmektedir. 15 Temmuz’u fırsat bilen kalleş teröristler bu fırsatları değerlendirmiş, cephane yığınaklarını yapmaya başlamışlar, yollara mayın döşenmesi gibi milletimizi tehlikelere sokacak bir takım faliyetler içinde bulunmaya devam etmektedirler.Tük Milletinin güvenliğinin sağlanması için Başta TSK ve tüm güvenlik birimleri görevlerini rahat bir şekilde yapabilmeleri için tepkiler son bulmalıdır.

KAPSAMHABER/GARABEY


 
Yorumlar (0)