Prof.Dr. Özdemir: AKP 'Yerli ve Milli' bir parti midir?

Cumhurbaşkanı, 550 “yerli ve milli” milletvekili istedi. Bunun ne anlama geldiği tartışılıyor. Bu hususta tamamlayıcı olmak üzere şu görüşleri paylaşmak istiyorum:

Kapsam 23.09.2015, 23:14 25.07.2016, 19:47
Prof.Dr. Özdemir: AKP 'Yerli ve Milli' bir parti midir?

 AKP’lilerin Sayın Cumhurbaşkanı halkımızdan 550 “yerli ve milli” milletvekili istedi. Bunun ne anlama geldiği tartışılıyor. Bu hususta tamamlayıcı olmak üzere şu görüşleri paylaşmak istiyorum:
 

1-AKP’NİN KENDİSİ “MİLLİ VE YERLİ” BİR PARTİ MİDİR? Buna bakmak lazımdır. Merkez Parti Genel Başkanı Sayın A.Karslı, AKP’yi ABD’nin CIA örgütü ve MOSSAD’ın kurduğunu TV’de açıkladı(Aralık 2014). Kuruluş toplantısına katılan Sayın Ali Bulaç ve A.Dilipak bunu doğruladı.  Şimdi AKP arpalığından zenginleşen TRT yöneticilerinden Nasuhi Güngör o zamanki milli görüşçü fikirleri çerçevesinde bir kitap yazdı. Aynı olayları kitabında yazdı. Şimdi arpalığı kaybetme korkusu ile kıvırtıyor. Ama kitap bazı yazarlarda var. Piyasadan çekilmesi işe yaramadı.

Medyada AKP programının CFR kısa adlı Amerikan Dışilişkiler Merkezince hazırlandığı, Hazırlayanların CIA Türkiye Masası çalışanlarından Henry Bakey ile “Yeni Türkiye” adlı kitabın yazarı Graham Fuller tarafından hazırlandığı defalarca anlatıldı. Bir itiraz duymadık.

ÖYLEYSE AKAP ASLA VE KAT’A YERLİ VE MİLLİ BİR PARTİ DEĞİLDİR! AKP’LİLERİN SAYIN CUMHURBAŞKANI ÖNCE PARTİSİNİ “YERLİ VE MİLLİ” HALE SOKMALIDIR!

2-AKP, BU ZAMANA KADAR YERLİ VE MİLLİ OLAMAMIŞTIR: AKP’lilerin Sayın Cumhurbaşkanı 14 yıl sonra “Yerli ve milli “ mebus istediğine göre bugüne kadar AKP’de “yerli ve milli” milletvekili olmamıştır. Açıkçası Sayın R.T.Erdoğan çok az doğru şeyler söylediğine inanılan bir zattır. Ama bundan önce hiç “yerli ve milli” olmadıklarını ağzından kaçırması tamamen doğrudur.

Yorumlar (0)