Alexa

Prof.Dr.Özdemir: Milli Sınavlarda AKP'nin Sicili Rezalettir

Prof.Dr.Mustafa Özdemir yeni yazısında AKP'nin sınavını değerlendirdi.

Prof.Dr.Özdemir: Milli Sınavlarda AKP'nin Sicili Rezalettir
Cemaatle işbirliği yapılan 12 yıl boyunca ve ondan sonra yapılan tüm sıralama sınavlarına az veya çok hile karışmış olduğu medyaya yansımıştır. Bu sınavlardan bazıları yapıldığı zaman yönetim tarafından aşırı bir şekilde savunulmuş, hile yapıldığı kabul edilmemiştir. Bunların en önemlilerinden biri olan KPSS sınavını aşağıda biraz daha ayrıntılı olarak vermek istiyorum.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan okul yöneticileri sınavları tam bir taraflılık içinde Memur-Sen adındaki hak gasp etme örgütü aracılığı ile partizanca gerçekleştirilmiştir. Mülakat sınavları ahlaken düşük bir ülke olan memleketimizde yüzde yüz bir haksızlık ve kul hakkı gasp etme mekanizması halindedir.

Ne acı ve esef vericidir ki ülkemizin en ahlaksız kesimi-istisnalar olmakla beraber-dindar geçinen, namazında niyazında olduğu görülen gruplar ve kimselerdir. Japonya ve ABD gibi dürüstlüğü ile tanınan ülkelerde mülakat çok önemli bir seçme sınavıdır. Oralarda hemen hemen hiç hata yapılmaz. Zira mülakatlar ve sözlü sınavlar videoya alınır, sınav sonunda ilgiliye verilir. Bizde zalim din sömürücüsünün insafına terkedilir. Şu geçen 13 yılda şunu gördük: Din sömürücüsü zalimlerde din, iman, Allah ve kitap itibarı kavramlardır. Esasen “sahte müçtehit” olan ünvanlı kişilere ayet yorumu yaptırır ona göre rüşvet ve yolsuzlukları meşru gösterip,” cihat yapıyoruz” sahtekârlığı ile devleti ve halkı soyarsın. Bugün yapılan budur. Kısaca Allah’ı aldatmaktır.

KPSS SAHTEKÂRLIĞININ YALNIZCE BİR ORTAĞI YARGILANIYOR. ÖTEKİLER AKP’NİN ADAMLARI MIDIR?

KPSS sınavı ile ilgili olarak 80 kadar insan yargılanıyor. Oysa o zamanki gazetelere bakıldığında bunların 320 kişi kadar olduğu biliniyor. 240 kişi kimin adamıdır? Onlar neden yakalanıp yargılanmıyor. Bu 240 kişi cemaatten olmayıp Memur-Sen üyeleri midir? Zaten adaletin inanılacak hiçbir yanı kalmadı. Burada bile ayırım yapıldığı açık.

Din sömürücüleri sahte “KÂBE” yapmaya kadar işi azıttılar. Bunların hiçbir ifadeleri ve davranışları dürüst ve İslami değildir.

Bugün yapılan TEOG sınavları umarım beni yanıltır. Ülkem ve dinim adına yanılmayı çok istiyorum.

AKP’nin yaptığı tüm sınavlar tek tek –şu anda ülkemizde olmayan- bağımsız yargı tarafından incelenmeli, sorumlular cezalandırılmalıdır.

ŞU ANDA ÇÜRÜTÜLMÜŞ OLAN KAMU VİCDANI BİLE BUNA RAZI DEĞİL! (YAZININ DEVAMI)

 
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 20:47
YORUM EKLE