Ramazan Şimşek Kimdir, nerelidir?

Ramazan Şimşek, Milliyetçi Hareket Partisi'den Ankara Gölbaşı Belediye Başkanı olarak seçilmesinin ardından kim olduğu araştırılmaya başladı.

Kapsam 15.08.2021, 22:19 15.08.2021, 23:54
Ramazan Şimşek Kimdir, nerelidir?

Ankara Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Cumhur İttifakı kapsamında MHP'den Gölbaşı Belediye Başkan Adaylığı için Ramazan Şimşek isminin destekleneceğini duyurması ardından merak edilmişti.

Ramazan Şimşek Kimdir?

ANKARA-Gölbaşı Yavrucuk Köyü (mahallesi)’nde 27/11/1968 yılında doğan Ramazan Şimşek, Öğrenim hayatına Yavrucuk Köyü’nde başladı ve Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi’nde devam etti. Öğrenim hayatına devam ederken, aynı zamanda Serbest Muhasebeci olarak iş hayatına atılan Ramazan Şimşek, 1992 Yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Sigorta Acenteliği faaliyetlerini kapsayan kendi ofisini kurdu. Şimşek, evli ve bir çocuk babasıdır.

2005 – 2008 Yılları Arası Adalet ve Kalkınma Partisi Gölbaşı İlçe Başkanlığı İlçe Sekreteri olarak çalışan Şimşek, 2008 - 2012 Yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi Gölbaşı İlçe Başkanı olarak görev yaptı. Çeşitli S.T.K.' larda yöneticilik görevi üstlenerek sosyal projelerde yer alan Şimşek, Milliyetçi Hareket Partisi Gölbaşı İlçe teşkilatında çeşitli görevler üstlendi.

2014 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Gölbaşı Belediye Meclis üyesi seçilen Ramazan Şimşek, 2014 – 2019 Yıllarında Büyükşehir Meclis Üyesi, 2015 yılından itibaren Milliyetçi Hareket Partisi Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili ve aynı dönemde Plan Bütce Komisyon üyesi oldu. Ramazan Şimşek, şu anda da Ankara Gölbaşı Belediye Başkanı olarak görevini yerine getirmektedir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)