"Saldırıyı Yapan Ülkücü Olamaz"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, silahlı saldırıya uğrayan Bülent Tezcanı ziyareti esnasında soru üzerine; Bu saldırıyı yapan ülkücü olamaz dedi.

Kapsam 30.10.2016, 14:38
"Saldırıyı Yapan Ülkücü Olamaz"
Son zamanlarda ülkücüler üzerine akla hayale gelmeyecek oyunlar oynandığı muhakkak. Her şeyi ülkücüden bilen bir zihniyetin türediği bir ortamda yaşıyoruz. Ne kadar kirli işler varsa Ülkücüden bilmek moda haline getirildi. Fısıltı ve dedikodu üretenler ülkücüler üzerinde karalama kampanyalarına devam ediyor. "Çamuru at izi kalsın" mantığıyla hareket eden bazı haddini bilmezler dün akşam Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'a silahlı saldırı düzenleyenin arkasında ülkücülerin olabileceği yönünde iddialarla mide bulandırmaya çalıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ı hastanede ziyarette bulunduğu esna'da bu hususa dikkat çekerek şöyle konuştu:

"SALDIRIYI YAPAN ÜLKÜCÜ OLAMAZ"

Yakalanan saldırgan Alparslan Sargın’ın emniyete getirilirken “Bu kelepçe bana devletin bir nişanıdır” sözleri hatırlatılan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Kelepçeler devletin nişanı olmaz. Kelepçe takılmışsa suçlu olduğunu gösterir. Zaten suç dosyası kabarık. Bu yüzden kendisine nişan olarak görmüş olabilir. Saldırganın Ülkü Ocakları'ndan yetiştiği yönünde iddialar bize geldi. Ancak ben, bütün Ülkücülerin bizim kadar vatansever olduklarını düşünüyorum. Biz nasıl vatanın geleceği için endişe ediyorsak, Ülkücüler de bizim kadar endişe ediyordur. Silahını alıp bir siyasiye ateş eden Ülkücü olamaz. Bu olayın Ülkücü camiaya mal edilmesini doğru bulmuyorum.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu böyle diyor.

Böyle bir olayın ülkücüler tarafından yapılması için hiç bir gerekçe olmadığı halde böyle bir kanaati oluşturmaya çalışanlar ve iddiayı ortaya atanlardan hesap sorulmalıdır.


 
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)