Sevgililer Günü mü, Sevgi Günü mü?

Sevgililer günü yaklaşıyor. Sevgililer günü her yılı 14 Şubat'ta tüm dünyada kutlanıyor. Sevgililer günü, birbirini sevenlerin ve aşık olanların kendilerini mükafatlandırdığı bir gün olsa da kocaman savgilerin bir güne sığdırılmayacağı muhakkaktır. Peki, sevgililer günü mü yoksa sevgiler günü mü?

Kapsam 27.01.2021, 00:03 27.01.2021, 13:37
Sevgililer Günü mü, Sevgi Günü mü?

Sevgililer günü her yıl 14 Şubat tarihinde; eş, sevgili, partner ile birlikte bir program dahilinde sevgi dolu bir gün geçirebilmenin planları dahilinde yapılanlardır. 14 şubat Sevgililer Günü, her yerin kırmızıya büründüğü, aşk dolu sözlerin havalarda uçuştuğu, aşkı, sevgiyi gösterebilmek adına adımlar atıldığı gündür. Aşk tutkudur, sevgi emektir. Ve bu iki önemli kavram birleştiğinde daha doğrusu birleştirilmesi başarıldığında doğru ilişki ortaya çıkar.

Sevgililer günü Hikayesi Nedir

İmparator 2.Claudius'un evli erkeklerin iyi askerlik yapmadığını düşünmesi üzerine evliliği yasaklaması ile başlayan ve dönemin rahibi olan Aziz Valentine yasağa rağmen gençleri evlendirmeye devam eder. Çünkü o evliliğe, sevgiye, aşka inanmaktadır. İmparator tarafından yasağın çiğnendiği öğrenilince de mahkum edilir ve o gün 14 Şubat'tır. O zamandan beri 14 Şubat Sevgililer günü olarak kutlanır.

İlişkilerde sevgi en önemli etken olduğuna göre ; sevgi verilirse alınabilir. Sevgi içtenlikle bakmaktır, sevgi bir ses tonu içerisindedir. Sevginin enerjisi karşındakini verildiğinde zaten bu büyü devam edici niteliktedir. 'Sevgililer Günü'nde sevgiyi göstermenin birçok yolu vardır. Bu bir adet gül armağan etmekle de olabilir, şık bir restorantta yemek yemekle de olabilir, özel bir hediye almakla da yaşanabilir, ya da baş başa bir film izlemekle de olabilir. Hepsinin totalinde önemli olan günü doyasıya yaşamak ve yaşatmaktır. Yani içtenliktir.

Birlikte Bir Tatil Kaçamağı

Bir tatil kaçamağını hiçbir kadın reddedemez. Romantikliğin en sınırsız halinin yaşanacağı başbaşa bir tatil güzel bir yaklaşımdır. Kişilerin hoşlanacağı türlere ilişkin seçilecek bir tatil konsepti 14 Şubat'ı onlar için farklı kılmaya yetecektir.

Sevgililer Günü mü, Sevgi Günü mü?

14 Şubat 2021 tarihinde herşeyden önce sevginizi gösterin. Yaşadığımız bu süreç gösterilmeyen, unutulan duyguların söze gelmesi dile gelmesi gereken dönemdir. 14 Şubat sevgililerin günü olsun ama sevgi gününe daha çok ihtiyacımız olduğu muhakkak.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)