Sevilen kış çiçekleri

Baharın ardından çiçekler dünyaya ayrı bir güzellik katarken, kış aylarında da bizlere görsel bir şölen sunan çiçekler ayrı bir güzellik sunuyor. Bu güzel çiçeklerden ülkemizde bilinen bazılarını sizlere sunduk.

Kapsam 28.01.2021, 11:32 28.01.2021, 12:57
Sevilen kış çiçekleri

Baharı simgeleyen çiçeklerin yanı sıra bazı çiçekler soğuk havayı sever. Bu çiçekler odamızda, balkonumuzda kış boyu güzelliklerini sergileyebilirler. Aralarında üç tanesi ise biraz daha ön planda yer alır.

Hercai menekşe

Yaprakları kalbi andıran çiçeğimiz hem bahçede hem de evde yetiştirilebilir. Diğer menekşe türlerinden farklı olarak soğuğu severler. Fide olarak veya tohumdan çoğaltılabilirler. Rutubetli ortamları seven hercailer sürekli sulanmamalıdır.

Kasımpatı

Papatya cinsinden gelen bu çiçeklerin birçok çeşiti vardır. Bakımlarının kolay olması ve dayanıklı olmaları rağbet görmelerini sağlamıştır. Kokuları ve renkleriyle ortama güzellik katan bu çiçekler bahçede veya evde yetiştirilebilir. Çiçeklerinin en olgun olduğu ay ise isminden anlaşılacağı gibi kasım ayıdır.

Sıklamen

Renge adını veren bir çiçektir. Rüzgarlı alanları sevdiği için evde bakılması biraz zordur. Ancak bahçe ve balkonlarda dayanıklı yapıları sayesinde yetiştirilebilirler. Haftada bir kez sulanmaları yeterlidir. Tohumdan çoğaltılabilirler. Renkleri ve görüntüsü sayesinde ilgi gören bir türdür. Ekim nisan ayları arasında çiçek açan sıklamenler havalar ısınınca dinlenmeye geçerler.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)