Site Yöneticiliği Neden Gereklidir?

Kapsam 04.02.2021, 19:22
Site Yöneticiliği Neden Gereklidir?

Sadece konut olarak değil toplu iş merkezleri açısından da yönetimsel sorumluluk vardır. Bu sorumlulukların yerine getirilmesi konusu başlı başına bir meşguliyettir. Ankara’da 20 bloktan oluşan bir site düşünün. Her blokta en az 8 daire olduğunu var saydığımızda totalde 160 tane kat malikinin hepsinin refahını sağlamak amacı ile güçlü bir yönetim kadrosu gerekmektedir.

Zaman içerisinde yapılan seçimler kapsamında sitede oturan kat maliklerinden bu görevi üstlenen kişiler çıkabilir. Ancak gerek komşuluk ilişkilerinin zedelenmesi gerekse kanun ve kaidelere vakıflık açısından Eminol Grup Profesyonel Site Yöneticiliği gibi firmalara ihtiyaç hâsıl olmuştur. Site içerisindeki sosyal refahın sağlanması ve karşılaşılacak sorunların ya da eksik görülen ihtiyaçların tamamlanması açısından site yönetimi çok önemli görev ve sorumluluklara sahiptir.

Site Yöneticiliği Ücretleri?

Yaptıkları görevler neticesinde bina yönetimi hizmetlerini gerçekleştiren yönetim firmaları bu hizmetleri karşılığında belirli ücretler talep ederler. Bu ücretler istenilen hizmet ve görevler doğrultusunda kademeli olarak belirlenir. Apartman yönetimi konusunda fiyatlar daha makul seviyelerde olmakta iken çok Ankara gibi büyükşehirlerde bloklu sitelerde bu fiyatlar daha yüksek marjlarda olabilir. Bina için verilecek olan her türlü hizmetin belirli bir aylık ücreti vardır.

Temizlik, güvenlik, teknik destek, var ise havuz ve peysaj temizliği gibi farklı birçok alanda hizmet veren ve uzlaşması tavırlar içerisinde bu hizmetleri yerine getiren yönetim firmaları tüm kat maliklerine karşı sorumludur. Eminol Grup Profesyonel Site Yöneticiliği en makul fiyatlar ile kendilerine verilen sorumluluğu üst düzey bir çalışma anlayışı ile yerine getirir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)