Alexa

Siyaset, Medya ve Meral Akşener...

MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener’le ilgili bile öyle iftiralar yapıldı ki hayret ettik.

Siyaset, Medya ve Meral Akşener...

 7 Haziran seçimlerine gün saymaya başladık.

Siyasi partiler ve Milletvekili adayları vatandaşın oyunu alabilmek için hummalı bir çalışma içinde. Bütün seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerde meydanlar hareket ve coşkulara şahit oluyor. Şehrin ana arterlerinde milletvekili adayları cirit atıyor. Milletvekilleri kendilerini överken, iktidara geldiklerinde partilerinin de neler yapacaklarını anlatıyor.

Elbette partiler ve milletvekilleri kendilerini anlatacak ve tanıtacaktır. Elbette fikir ve düşüncelerini en özgür şekilde ifade edecek ve istedikleri ortamlarda toplantılar düzenleyecek, gösteri yürüyüşleri yapacaklardır. Hiçbir güç, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre siyasi partilere ve Milletvekili adaylarına tanınan hakların önüne geçemez ve engel teşkil edecek hal ve davranışlarda bulunamaz.

Siyasi Partiler ve Milletvekili adayları kanun nezdinde eşit hak ve salahiyetlere sahiptir. Hak ve hukuk bakımından birinin diğerinden üstünlüğü yoktur.

Şu anda belli makamları işkâl eden ve fakat ayni zamanda milletvekili adayı olan bazı şahsiyetler maalesef özel hak ve hukuka sahipmiş gibi hareket ederek devletin bütün imkânlarını kullanarak suç işlemektedirler.

İktidar partisi, devletin sahibiymiş gibi hareket ederek muhalefet partilerini yok saymakta sahip oldukları bütün imkânları seferber ederek muhalefetin geçebileceği bütün yollara engeller koymaktadır.

ASILSIZ İFTİRALARA MEDYA’DA ORTAK OLUYOR

İktidar partisinin hizmetinde bulunan bazı basın kuruluşları da kurulan oyunların içinde hareket etmektedir. İnsafsızca ve vicdansızca yalan yazmakta ve konuşmaktadırlar. Aslı olmayan iftiralarla insanların namus ve haysiyetleriyle oynamaktadırlar. Kurdukları tezgâhlarla güçlü gördükleri isimleri halkın gözünde küçük düşürmeye çalışmaktadırlar.

Verebileceğimiz örnekler yazımızı uzatmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Kaldı ki son zamanlarda yapılanlar bile midelerimizi bulandırmaya yetecektir.

MERAL AKŞENER’DEN NE İSTEDİNİZ?

Türk halkı tarafından hep takdir edilen örnek bir şahsiyet MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener’le ilgili bile öyle iftiralar yapıldı ki hayret ettik. Seçmen üzerinde müspet etki yaratan, ülkücülerin Ablası Akşener üzerinde bile oyun oynamaya çalıştılar.

A Haber’de yayınlanan Gece Ajansı adlı programda konuşan Mehmet Barlas'ın oğlu Cemil Barlas, MHP’li Meral Akşener için “Onun da kaseti mi var nesi var, nasıl ele geçirdiler” diye konu açarak gol atması için topu Latif Erdoğan’a yuvarlamıştı.

Erdoğan ise: “Cemil Bey’in dediği çok önemli. O kaseti olan birisidir ve şu an esaret altındadır" dedi. “Kaset nerede” sorusu üzerine ise “Kaset… Biliyor da, paralelcilerin elinde bir kadın için hiç de yakışmayacak kasetler var. Dolayısıyla o artık bir esire durumundadır. Ne derlerse yaptırırlar… Şu an acınacak halde. Bu kesin… Bunu ben bilgi olarak söylüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

İnsan bu kadar nasıl alçalabilirdi. Bir insan bu kadar yalanı ve iftirayı yutkunmadan utanmadan bir çırpıda nasıl söyleyebilirdi. Bütün bunları söyleyen insan olamazdı. Anne olmaktan öte babaanne durumunda olan toplumumuzun örnek kabul ettiği bir kadına bütün bunlar nasıl söylenebilirdi.

Meral Akşener Hanım efendinin cevabı gecikmedi: “Bunlar Müslüman görünümlü münafıklar. Bu kadar alçaklaşacağınızı düşünmemiştim” diyerek devam etti: "Ben bir kadınım. En zor dönemde bile böyle bir alçaklık ve şerefsizlikle karşılaşmamıştım." diye konuştu.

MHP Milletvekili Meral Akşener'e çamur atarak lekelemeye çalışan Latif Erdoğan attığı çamur tutmayınca kendini savunmaya çalışarak ustaca dönüş yapmaya çalıştı: "MERAL AKŞENER'İN KASETİ MONTAJ" dedi. YAZININ DEVAMI

Ramazan Çağlar

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 20:46
YORUM EKLE