Alexa

Smart Hedefler ve Amaçlar Nelerdir?

SMART modeli, hedeflerinizin hangi özelliklere sahip olması gerektiğini özetlerken, sizin ve ekibinizin nasıl bir yol izleyeceğini açıkça anlamanızı sağlar. Peki Smart nedir ve Smart Hedefler ve Amaçlar Nelerdir?

Smart Hedefler ve Amaçlar Nelerdir?

SMART modelini şiddetle tavsiyi eden Kapsam haber yazarı Akbey, "Genç profesyonellerin ve girişimcilerin ortak hatalarından birisi de başarması güç uzak hedefler ortaya koyarak net olmayan hedeflerin peşinden koşmalarıdır" diyor.

Akbey, "Vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmek için belirli eylem adımlarıyla birlikte hedefleri ve amaçları tanımlamanız gerekir." şeklindeki sözleriyle SMART konusunda önemli bilgiler sunuyor.

Smart hedefler ve amaçlar nelerdir? Doğru SMART hedefi, yanlış SMART hedefi nelerdir? gibi sorulara cevap veren Akpey, "Amaç, hedefe ulaşmak için yolu açacak olan kilometre taşlarıdır. Amaç önemlidir, çünkü hedefi canlı tutar ve istediğiniz sonuca daha yakın olmanızı sağlayan daha küçük ve zamana bağlı adımlardır." dedi,

Hedeflerin önemli olduğunun altını çizen Akbey, hedeflere ulaşmak için yardımcı olacak bir sistemi uygulamaya koymak daha önemli olduğunu söylerken, İyi belirlenmiş hedefler, planlamanın en önemli parçası olduğuna vurgu yapıyor. SMART modeli  bunun için ideal olduğunu savunan Akbey, Bu yöntemi kullanmak iş veya kişisel hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacağını belirtiyor. 

Kapsamhaber yazarı Akbey, "Profesyonel ve kişisel hedeflerinizi gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşın." ifadeleriyle bitirdiği makalesinin tamamını okumak için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 22:28
YORUM EKLE

banner331