Sosyal Medyada Merak Edilen Barış Gülay Kimdir?

Yılın En İyi Çıkış Yapan Müzik Sanatçısı ödülünü alan Barış Gülay, sosyal medya adreslerinden yaptığı paylaşımları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Peki Barış Gülay kimdir, nerelidir, ne iş yapar ve kaç yaşındadır?

Kapsam 22.05.2021, 21:50 22.05.2021, 22:30
Sosyal Medyada Merak Edilen Barış Gülay Kimdir?

Barış Gülay azellikle son zamanlarda sosyal medya platformlarında yaptığı paylaşımlarla da adından söz ettiriyor. Yılın En İyi Çıkış Yapan Müzik Sanatçısı ödülünü alan Barış Gülay, sosyal medyada paylaştığı yemek ve tatlılar ve kurabiyeleri ile bolca iltifat alıyor. 

Geçtiğimiz yıl çıkardığı 'Olmasan' adlı şarkısıyla beğeni toplayan Gülay, 'Zaman Mekan' adlı ikinci albümümünüde yayınladı. Barış Gülay'ın ilk klibi 'Yaz Başka' idi.

İnsanlar şimdi her parmağında bir marifet bulunduran bu güzel sanatçı Barış Gülay'ı merak ediyor. Peki, Barış Gülay kimdir, nerelidir kaç yaşındadır?

Barış Gülay Kimdir?

Türk Rock Müzik sanatçısı Barış Gülay. İstanbul doğumludur. 2 Eylül 1980'de İzmir'de doğan Barış Gülay, İlkokul, ortaokul, lise eğitimlerini İzmir, üniversite öğrenimini yine İzmir'de bulunan Ege Üniversitesi'nde tamamladı.

Halkla İlişkiler, Gıda ve İşletme fakültelerinde okuyan Türkçe Rock Müziğinin başarılı temsilcisi Barış Gülay, müzik hayatına ilkokulda çeşitli korolarda yer alarak başladı. Ortaokulda çalmaya başladığı gitar ve piyano ile besteler yaparak devam müzik hayatının başlangıç yolunda devam etti. Lise yıllarında orkestralarda enstrümanist ve solist olarak yer almaya başlayan Gülay, Üniversite yıllarında ders verirken yurdun bir çok illerinde konserler verdi. Diğer taraftan  öğrencilerinden kurduğu ekiple konserler vermeye devam etti.

Güzel Sanatçı Gülay, söz ve müziği kendisine ait ilk teklisi 'OLMASAN' 2019 Mayıs ayı'nda, yine tüm söz ve müzikleri kendine ait maxi single albümü ZAMAN&MEKAN, albümün 3. şarkısı 'YAZ BAŞKA'ya çektiği kliple 13 Ocak 2021 'de tüm dijital mecralarda yerini aldı.

Barış Gülay, Evli ve Mustafa Berru, Derin Lena ve Emir Ali K. isimli üç çocuk sahibidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (5)
Murat Tanman 8 ay önce
Süper
Melek Yurdaer 5 ay önce
Kesinlikle büyük başarı sahibi örnek kişilik örnek anne
Murat Selamanir 4 ay önce
QUEEN SON ŞARKI BOMBAAAAA:::::
Erden Selamanir 4 ay önce
Queen herkese örnek kişiliğiyle bammmbaşka biri. Seni seviyoruz QUEEN
Beyzanur Yerdemirli 4 ay önce
QUENNNNNN LOVEE YOUUUUU