Sözcü dikkat etsin!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter adresinden yaptığı açıklama ve verdiği mesajlar her ülkücü ve Türk milliyetçisi için ayrı bir öneme sahiptir.

Kapsam 04.07.2015, 01:09 25.07.2016, 20:41
Sözcü dikkat etsin!
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter adresinden yaptığı açıklama ve verdiği mesajlar her ülkücü ve Türk milliyetçisi için ayrı bir öneme sahiptir.

Sayın Bahçeli’nin verdiği mesajları günümüzde cereyan eden hadiselerle ilişkilendirdiğimizde bir ders niteliği taşıdığını görürüz. 

MHP Lideri Türkiyede siyaset adına ne tür maskaralıkların yapıldığının farkındadır. MHP’nin 46 yıllık bir siyasi tecrübesinin olduğuna dikkat çekerek ülke siyaseti adına yapılmakta olan küçük ayak oyunlarını MHP’nin gördüğünü ve ne yapılmaya çalıştığının farkında olduğunu işaret etmektedir. 

SÖZCÜ DİKKAT ETSİN!

Bazı köşe yazarlarını ve yorumlarını hayretler içinde izlediğini ve takip ettiğini belirten Sayın Bahçeli biraz istihza ve birazda eleştiriye açık bir şekilde cevap veriyor: 

“Siyaset allameleri, siyasi bilirkişiler sabah yalanla yüzlerini yıkadıktan sonra akşama kadar harman yeri dişliyorlar. Ne çıkarsa bahtlarına! Bakıyorum da herkesin dilinde MHP var. Bu güzel bir gelişme. Demek ki 7 Haziran’da verilen milli emanet hakkıyla ve layıkıyla taşınıyor. Şahsım manşetlerden inmiyor. Bundan rahatsız değilim, sadece karikatürlerin üzerinde biraz daha çalışmak lazım; Sözcü dikkat etsin! Doğrularını dayatmayı matah bir şey sayanlar 46 yıllık bir siyaset çınarının tecrübesini şahsiyetsizlikleriyle karartacaklarını düşünüyorlar.”

Davasından hiçbir şekilde taviz vermeyeceğini üzerine basa basa belirten Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisinin düşüncelerine ve Milletimizin hassasiyetlerine ters düşebilecek hiçbir şeyin yanında olmayacağını kesin bir dille ifade etmektedir. 

Çok açık ve seçik olarak KIRMIZI ÇİZGİLERİNİ’ ortaya koyan MHP Lideri; hala anlamayanlara yönelik daha açık ve seçik MHP’nin düşüncesini ortaya koyuyor:

Kimse kusura bakmasın; dünya tersinden bile dönse durduğumuz yerden, geldiğimiz kaynaktan, doğduğumuz kutlu sineden taviz vermeyiz. Yusuf Has Hacip’in şu güzel sözü her daim kulağımızda çınlar: 'Doğrunun eğrildiği gün kıyamet kopar.' Bükülmediğimiz gibi hiç eğrilmedik. Biz yolumuzdan yürüyoruz, birileri yanlış diyor. Biz bir karar alıyoruz, birileri itiraz ediyor. Bir davası olan entrikacı ve eyyamcı olmaz. Fikir namusunun şerefesine tırmanmış, inandığı ülkülerinin zirvesine kanatlanmış birisi için sağın solun taşlaması sadece sinek vızıltısıdır. 

MHP’liler ve Ülkücüler MHP Genel Başkanlarının sözlerini doğru anlamalıdır. MHP’nin bu zorlu dönemlerde ortaya koyduğu politika ve metot takdire şayandır. MHP’yi bitirmek isteyen içerde ve dışardaki güçlerin propagandaları ülkücünün kafasını karıştırmamalıdır. Sağdan soldan duyumlarla ve propagandalarla duygusal hareket ederek MHP’nin ortaya koyduğu yol haritasını bilinçsizce eleştirmemelidir.

Bahçeli’nin şu sözleri defalarca okunmalı ve okutulmalıdır:

“Mücadelemizi bir kaç gazete beğensin, üç-beş yazar-çizer övsün diye yapmıyoruz. Allah bilsin, millet görsün yeter. Gerisi teneke gürültüsüdür. Doğruyu yapmak ve uygulamak yetmiyor, aynı zamanda doğru bir nedene de dayandırmak gerekiyor. Doğru olan diktir, dik olan kambursuzdur. Büyük alim ve düşünürümüz Yusuf Has Hacip, bakın doğru olmayla, doğrulukla ilgili neler diyor: 'Doğruluk Allah’ın sevgisine giden yoldur. Gök ayakta doğrulukla durur. Yer sabit durduğu için üzerinde ekin biter.' Sağa sola meyletme, doğru dur, gönlünü dürüst tut.”

“Tarihin yanlış tarafında duranlar, doğru yanında yürüyenlerle âşık atamaz. Millete ve milli değerlere nefret duyanlara da asla laf düşmez. Dili olan konuşur derler; velakin yılanda da dil vardır, ama zehir akıtır. Söz vardır ruha dokunur, söz vardır rezaleti dokur. Bu akşamki sözlerimi yine Yusuf Has Hacip’le bitiyorum: 'Nasihat insana yarar sağlar. Nasihati lokma ver, isterse yesin. O lokmaları yemeyi bilmezse karışma bırak, kor yesin.' Gönül ve vicdan gözü açık olanlar ne demek istediğimi sanıyorum iyi anlamışlardır.”

Unutmayalım, küçük adamlarla, güdük adımlarla büyük hedeflere varılamaz. Bir ülküsü olanlar nefsine aldanmaz, ucuz istismarlara kanmaz.

Yorumlar (0)