Alexa

Star Yazarından Şok Kurultay İtirafı

Star Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Bahçeli’nin parti içindeki değişimcileri susturmak için AKP’den (devletten) yardım aldığın belirtti.

Star Yazarından Şok Kurultay İtirafı
banner327
MHP Kurultayı İtirafı! Hükümete yakınlığıyla bilinen Star Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren yazısında paylaştığı bilgi tarihi bir itiraf olarak yorumlandı. 

Türkiye’nin yüzlerce sorunu varken, parti içindeki kurultay taleplerini gayri hukuki yollar ve ortaklıklarla susturan Devlet Bahçeli ile ilgili tarihi bir itiraf geldi."
MHP, kendi iç sancılarını aşma çabasıyla girdi yola, önemli ölçüde netice de aldı. Orada Ak Parti’den (belki devletten) yardım aldı mı, büyük ihtimalle." 

Taşgetiren, Bahçeli ile AKP yakınlaşmasını doğru bulduğunu yazdığı köşe yazısında bulunduğu tarihi itirafta:. Bahçeli’nin AKP’den yardım alarak parti içindeki değişim hareketini durdurduğunu yazdı.

"MHP kendi iç sancılarını aşma çabasıyla girdi yola. Önemli ölçüde netice de aldı. Orada Ak Parti den (belki devletten) yardım aldı mı, büyük ihtimalle.  Ama bu "başkanlık yolunun açılması" için kullanılan mantık yabana atılır değil.  "Fiili durum" var mı, var. Bunu değiştirme imkânı mevcut şartlarda var mı, yok.  Öyleyse ne yapılsın?"

Milliyetçi Hareket Partisi'nin iç işlerine müdahalede bulunularak buradan siyasi çıkar temin etmek ne kadar doğru ve ne kadar etik olabilir?
Günümüzün yeni  Türkiye'sinde siyasi menfaatler uğruna her şey mübah gözüküyor.

Taşgetiren'in mantığına göre;  Milliyetçi Hareket Partisi ile Ak Parti'nin plan ve program dahilinde seçimlerden önce birlikte hareket ettiği yönünde bir tablo çıkmaktadır. MHP içindeki muhalefeti susturmak için planlı bir anlaşma yapıldığı yönünde bir varsayım çıkıyor artaya.


Eğer böylesi korkunç bir plan ve program uygulanmış ise bu düpedüz ülkücü harekete ihanet olmaz mı?

Kerim Derince

KAPSAMHABER

YORUM EKLE