Alexa

Sürgülü Dolap Modelleri

Sürgülü Dolap Modelleri

Günümüzde yaygın olarak tercih edilmekte olan sürgülü dolaplar özellikle sağlamış olduğu kolaylık nedeni ile tercih edilmektedir.

Sağlamış olduğu avantajlar nedeniyle kullanılmakta olan raylı dolap sistemleri geniş kullanım alanına sahiptir. Mutfak, yatak odası gibi pek çok farklı alanda hazırlanacak olan dolaplarda özellikle modern ve kullanışlı tercih yapmak isteyenlerin tercih edebileceği seçenekleri oluşturmaktadır.

Modern mobilyaları tercih etmek isteyenler için daha fazla alana sahip olmasını sağlayacak olan sürgü sistemi ile çalışan dolaplar özellikle alandan tasarruf elde edilmesini sağlarken aynı zamanda kullanıcılar için daha pratik kullanım olanağı sağlamaktadır.Land.com.tr tarafından Ray sistemi üzerinden kolayca hareket ettirilmektedir. Bu sebeple özellikle dolap kapaklarının geriye açılmasına gerek kalmadan yalnızca ileri geri hareket ettirilmesi ile kullanılmaktadır.

Raylı Dolap Nedir?

Giderek yaygınlaşan kullanımı nedeniyle özellikle mobilya seçimlerinde karşılaşılacak olan raylı dolaplar nedir ve nasıl kullanılır? Merak edilen konular arasında yer almaktadır. Günümüzde sık kullanımı kullanıcılar için yapılacak olan tercihlerde etkili olmasına neden olmaktadır. Daha fazla alana sahip olmak isteyenlerin özellikle tercih edebileceği sistemlerden biridir.

Geniş kullanım alanına sahip olması yatak odası, mutfak veya banyo gibi pek çok farklı alanda tercih edilecek mobilyalar üzerinde etkili olmasını sağlamaktadır. Özel olarak tasarlanmış olan modellerde ray sistemi kapı ya da rafların rahatlıkla hareket etmesini sağlamaktadır. Bu sayede kıyafetlerini daha düzgün şekilde konumlandırılması sağlanabilir.Aynı zamanda kıyafetlere ulaşımı da kolaylaştırmaktadır.

Giyinme Odalarında Raylı Dolap Sistemleri

Giyinme odası hazırlamak isteyenler için tercih edilecek olan ray sistemleri kıyafetler için daha fazla alana sahip olmasını sağlamaktadır. Rafların özellikle ileri geri hareket ettirilebilir olması kıyafetlerin düzenlenmesi veya kıyafetlerin incelenmesi sırasında bütün kıyafetleri karıştırmanıza gerek kalmadan aradığınız seçeneklere ulaşmanızı sağlamaktadır.

Sağlamış olduğu kolaylıklar nedeni ile günümüzde yaygın olarak tercih edilmekte olan raylı sistemler geniş kullanım alanına sahiptir. Pek çok farklı alanda sağlamış olduğu avantajlar nedeniyle tercih edilmektedir. Dolaplarda özellikle vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Kapaklarda kullanımının yanı sıra giderek yaygınlaşan raflarda kullanımı da kullanıcılar için avantaj sağlamaktadır.

Ekonomik Ray Sistemleri

Bütçe konusunda sıkıntı yaşayanlar için özellikle değişen fiyat seçenekleri bütçelerini uygun şekilde tercih yapmalarını kolaylaştırmaktadır. Her bütçeye uygun tasarlanmakta olan modeller sayesinde ürünün kalitesi ve fiyatı açısından yapılacak karşılaştırmalar sonucunda en uygun seçenekleri ulaşmanızı sağlamaktadır. Farklı fiyat seçenekleri ile satışa sunulmak dolan modeller arasından tercih yapmak isteyenler bu konuda alana göre farklı boyutlardaki dolapları karşılaştırabilirler.

Yapılacak olan karşılaştırmalar özellikle ray dolaplar arasından seçim yapmak isteyenler fiyatlar konusunda da bütçelerine göre tercih belirleyebilirler. Dolapların kapaklarını sürgülü olarak hazırlanması, raflarda ray sistemlerinin kullanılması, çekmeceler ray sistemlerinin kullanılması sayesinde hazırlanmış olan mobilyalar özellikle kullanıcılar açısından sağlamış olduğu faydalar nedeni ile tercih edilmektedir.

KÜÇÜK VE DAR YERİM VAR. GİYİNME ODASI OLURMU?

İşte ustalık ve bilgi böyle odalar da ortaya çıkar. Ölçüleme ve standartlara hakim olmak burada çok işe yarar. Çünkü büyük bir oda da, yerleşiminizde ki bonkörlüğü bura da yapamazsınız. Böyle durumlar da tam fit bir tasarım gerekir, anlayacağınız bu bir uzmanlık işidir. Dolap derinliklerinde oynamak, hatta kutu şeklinde değil de, panel şeklinde bir sistem yapmak gerekir.

İhtiyaçlara göre, tam ölçülü yapma ve tasarlama gibi zorunluluğumuz var. Katlı elbiselik için 35 cmden derin bir dolap, bura da işe yaramaz. Ferahlık için kutu derinliklerinin 40 cm, yapılıp, askıların öne çıkması da ufak odalar da rahat bir alan kazanmasını sağlar.

Tavan da ayna, açık ve ya orta renklerde derinlik ferahlık sağlar.

Yani odanız ufak diye, giyinme odası olmaz demenize gerek yok. Doğru kişiyi bulmanız bence çok önemli. Bir dokunuş odanızı, geniş ve ferah gösterir, sihirli bir ele ihtiyacınız olacaktır. Araştırın mutlaka bulabilirsiniz. Vazgeçmeyin. Çünkü fikir kazandırır. Sizi şaşırtabilir fikirler.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 01:18
YORUM EKLE