Tonik

Kapsam 07.12.2021, 16:57
Tonik

Cildimiz en değerli yerimizdir. Karşıdan bakıldığı zaman ilk göze çarpan bölgemizdir. Bundan dolayı cilt bakımı özellikle kadınların olmazsa olmazıdır. Cilt bakım ürünleri cildimizi taze tutmayı, kırışıklıkları engellemeyi, cilt lekelerini önlemeyi sağlar. Cilt bakımı yaparken kullanılması gerekenler arasında yüz yıkama jeli, tonik, nemlendirici gibi ürünler yer alır.

Tonikler cildi arındırıcı bileşenlerden oluşur. Antiseptik olmaları en önemli özelliklerindendir. Sadece yüzü yıkamak cildi derin kirlerden arındırmaz. Cildin gözeneklerine dolan kir tabakasını temizleyen toniklerdir.

Tonik cilde nasıl uygulanır?

Cildinize tonik uygulaması yapmadan önce mutlaka yüzünüzü, yüz yıkama jeliyle yıkamanız gerekir. Daha sonra pamuk üzerine bir miktar tonik dökülür. Pamukla cilt temizlenir. Cilt iyice temizlenene kadar bu işlem uygulanır. En son olarak cilt tipinize uygun bir krem sürüp cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Tonik seçimi yaparken cilt tipinize uygun bir tonik olup olmadığının dikkat etmelisiniz. Kaliteli tonikler kullanmak cilt sağlığınız için çok önemlidir. Cildinizi yıpratmamak adına içeriğini bilmediğiniz ürünler kullanılmamalıdır. Kaliteli tonik çeşitleri ve fiyatları için https://www.kozmela.com/tonik sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0)